The Soviet team maintained their remarkable record of appearing in every European Championship finals, beating the hungarians by the only goal of the game.

3. avatar: Zsorzsinju

4. avatar: Longinus
    2017.10.19, 15:21
    képBene Kaplicsnij és Hurcilava között próbál kapura lőni.képZámbó elhibázott büntetője. Képek: ftcbk/Képes Sport

5. avatar: fgymat
    2009.05.23, 09:28
    A szövetségi kapitánynak a legnagyobb gondot a megfelelő taktika kiválasztása okozta. Végül a nyílt támadó játék mellett döntött, nyilvánvalóan azért, mert a jó erőben lévő, sikeres sorozat után lévő szovjet csapattal szemben túlságosan kockázatos lett volna védekezésre berendezkedni.

A taktika jónak bizonyult. Már az első félidőben is kifejezetten jól játszottunk, de sajnos támadásaink nem voltak elég lendületesek, nem volt bennük elég átütőerő.
    A második félidő elején a szovjet válogatott jutott vezetéshez. Juhász Péter mentett szögletre. A labdát Bajdacsnij ívelte a kapu elé. Páncsics próbált felszabadítani, de a fejese rosszul sikerült. A röviden kifelé szálló labdát az érkező Konykov bombázta a kapu bal oldalába. Ettől kezdve szinte csak a szovjet térfélen pattogott a labda. Lövések tömkelegét zúdítottuk a kapura, de valami láthatatlan erő megakadályozta, hogy a hálóba találjunk. Voltak persze ellentámadások is. Az egyik, tíz perccel a találkozó vége előtt, kimondottan veszélyes volt. Bajdacsnij lövését Páncsicsnak éppen a gólvonalról sikerült kivágnia. Az ebből induló magyar támadás pedig a legnagyobb, és mint kiderült a legutolsó helyzetünket eredményezte. Az előre került labdával Dunai II. már a szovjet 16-oson belül járt és Dzodzuasvili csak szabálytalanul tudta szerelni. A játékvezető habozás nélkül ítélte meg a 11-est. Az ítélet végrehajtója Zámbó volt, aki már a mérkőzés előtt is jelezte, a büntetőt Ő szeretné rúgni. Most itt volt a lehetőség, de a gyenge, rosszul helyezett labdát a szovjet kapus kiütötte. De újabb lehetőség adódott, hiszen a befutó Szőke ért először a labdához. Lövése azonban az oldalhálóban kötött ki. Ezzel ellőttük minden döntőbe jutási esélyünket.

Hiába játszottunk jobban, hiába volt a kapura lövések aránya 14-2 a mi javunkra, hiába... a mérkőzéseket az a csapat nyeri, amelyik több gólt lő.