hivatalos, barátságos válogatott mérkőzés
helyszín : Rotterdam, Stadion Feijenoord

2015.09.19, 09:15
    Válogatott csapatunk Rotterdamban is kikapott

Hollandia – Magyarország 3:2 (1:1)

Rotterdam, február 20.
    Nagy érdeklődés előzte meg a vasárnapi Magyarország-Hollandia válogatott csapatainak futballmérkőzését. A hollandi újságírók részletesen foglalkoztak a mérkőzés eshetőségeivel és egyöntetűen megállapították, hogy a holland válogatott csapat nem győzheti le a nagy futballkultúrával rendelkező magyar együttest.

A magyar gárda vasárnap reggel 9 órakor ébredt. Féltízkor reggel volt a szálloda halljában. Itt arról beszélgettek, mi volt az oka annak, hogy a magyar csapat „utánpótlása” péntek délután helyett szombat délelőtt érkezett meg Rotterdamba.

Sárosi dr. elmondotta, hogy ennek nincsen semmi különösebb titka. Lekésték a müncheni csatlakozást és hogy utolérjék a vonatot, más vonalon próbáltak elébe vágni, de a vonat itt is késett, úgy, hogy a második csatlakozásról is lemaradtak.

A holland-német határon a tulipánjairól híres Emmerichben töltötték az éjszakát.
    A reggelit séta követte. A holland sportemberek szívesen kalauzolták Rotterdam csatornás utcáin a magyar fiúkat.

Staal, a holland futballszövetség főtitkára tréfásan megjegyezte, hogy a hollandok szívesen magukénak vallanák Sárosi doktort, Lázárt, Zsengellért és Bírót.

Meglehetősen borús időben, 30.000 néző jelent meg a Feijenoord-stadionban. A pályára lépő magyar válogatottakat nagy üdvrivalgás fogadta.

A magyar csapat összeállítása a következő:
    Szabó – Korányi, Bíró – Lázár, Turai, Dudás – Béki, Cseh, Zsengellér, Sárosi dr., Gyetvai.

A holland válogatott csapat így állt fel:
    Van Male – Blomvilet, Caldenhove - Stam, Andriesen, Schubert – Dräger, Van der Veen, Vente, Smit, De Harder.

A mérkőzést az angol L. Dale sípjelére kezdték meg. Magyar támadásokkal indul a mérkőzés, Turai remek labdákat küld a szélsők felé és hamarosan nagy magyar fölény alakul ki.

A 7. percben már gólt is érünk el. Dudás átadását Sárosi dr. nagyszerű tempóérzékkel küldi Zsengellér elé, aki jó iramban tör a kapu felé és lövése védhetetlenül száll a sarokba. 1:0-ra vezetünk.

Úgy látszik, hogy további gólokat fogunk elérni, mert a magyar csapat egyik támadását a másik után vezeti. A hollandok csak nehezen bontakoznak ki, de már az első támadásuk veszélyes. Szabó csak vakmerő vetődéssel tudja szerelni a kitörő holland középcsatárt.

A 15. percben újra pompás magyar akció bontakozik ki. Cseh és Zsengellér lábán Béki-ig száll a labda, aki ellenállhatatlanul rohan le a jobbszélen és lövése hajszálnyira kerüli el a jobb sarkot. Két perc múlva sarokrúgást érnek el a hollandok és a 29. percben újra Szabónak van alkalma bravúrra.

Vente holland középcsatár áttöri a magyar védelmet, egészen az ötös vonalig jut el, már csak Szabó áll vele szemben, a magyar kapus hatalmas ugrással vetődik előre, a labdát sikerül is kornerra öklöznie, de közben arcába erős rúgást kap.

A kapuvonal mögött Takács Béla igyekszik lelket önteni a sérült magyar kapusba. Szabó néhány percnyi „ápolás” után visszaáll a kapujába.

Hullámzó játék folyik. A hollandok támadásai mind gyakoriabbakká válnak és a 37. percben kiegyenlítenek. Dräger nagy lendülettel elfut, beadására mind a két hátvédünk nagy erővel ráfut, de kettőjük közölt Van der Veen megszerzi a labdát, kiugrik és lövése az alsó sarokba jut (1:1).

A 40. percben Szabónak van megint alkalma remek védésre. Macskaügyességgel ugrik a holland középcsatár lövésére. Közvetlenül ezután Bíró Sándor erősen megsérül, percekig sántít, de nem megy le a pályáról.

(Sajnos, ez végzetesnek bizonyult, mert a hollandokkal történt megállapodás értelmében az első félidő befejezéséig lehet játékost cserélni. Ha Bíró Sándor átadta volna helyét Olajkárnak, akkor talán más lenne az eredmény.)

A szünetben Bíró Sándort kezelik az öltözőben, de a robosztus hátvéd nagy fájdalmára nincs semmi ellenszer. A magyar nézők elkeseredve látják, hogy a válogatott csapat egy erősen sérült játékossal vonul ki a második félidőre.

A magyar csapatban csak annyi a változás, hogy Zsengellér és Sárosi helyet cserélt. Sárosi dr. a centercsatár. A csapatban Bíró Sándor sántikálva is tovább játszik a hátvéd helyén.

Már az első percben gólt kapunk. Van der Veen nehéz szögből küldi a labdát. 2:1-re vezetnek a hollandok. Két kornert rúgnak a hazaiak, majd a 11.percben Zsengellér jó helyzetben a kapu mellé gurítja a labdát. Négy perc múlva Szabó kifutva hárít, majd a 17. percben Béki kornerja végződik eredménytelenül.

A 20. percben nagy helyzet alakul ki a holland kapu előtt. Sárosi dr. két ízben, közvetlen utána Zsengellér és Cseh lövései zugnak Van Male hálója felé, de a hollandusok óriási szerencséjére mind a négy lövés „emberről” pattan vissza.

Sőt a nagy tumultus után a holland helyzetet elidegeskedi. A 30. percben végre mégis csak kiegyenlítünk. Béki jól fut el, beadására Gyetvai és a holland kapus fut egyszerre, a labda átívelődik Van Male feje fölött és Gyetvai az üres hálóba gurítja a labdát. (2:2).

Cseh lövését a holland kapus lábbal védi, majd a 33. percben a sántikáló Bíró mellett Dräger elfut, centerezését Korányi csak érinteni tudja, de Harder közvetlen közelről a hálóba vágja a labdát. 3:2-re vezetnek újra a hollandok és ez is marad a végeredmény, bár Zsengellér egy perccel a befejezés előtt nagy gólhelyzetben hibáz. Kiegyenlíthettünk volna.

hmgy

2014.05.14, 13:05
    MotherSoccer - FB

3. avatar: magyarfutball.hu

4. avatar: magyarfutball.hu
    2010.02.06, 23:38
    És amúgy stimmel is, a jegyeken is így írják.

5. avatar: fgymat
    2010.01.31, 07:53
    A Holland Labdarúgó Szövetség honlapjáról vettem (érdekes, hogy ezt ők nem tudják), de majd javítjuk.

6. avatar: NNS
    2010.01.30, 17:20
    A wikipédia szerint 1973-ig eij-vel írták a Feijenoord-ot.

The Feijenoord Stadion, better known by its nickname De Kuip (the Tub), is a stadium in Rotterdam, Netherlands that was completed in 1937. The name is derived from the area "Feijenoord" in Rotterdam, and from the club with the same name (although the club's name was internationalised to Feyenoord in 1973).

forrás: en.wikipedia.org/wiki/Feijenoord_Stadion

7. avatar: Giovanni
    2010.01.30, 16:26 (szerk.: 2018.01.14, 08:10)

8. avatar: magyarfutball.hu
    2009.10.28, 16:18 (szerk.: 2018.01.14, 08:07)

9. avatar: fgymat
    2009.01.02, 16:04
    Újra és újra beleesett az MLSZ ugyanabba a hibába: nagyon korai időpontra kötött le mérkőzést, így nem volt csoda az újabb "zakó".

A találkozón gyors góllal szereztünk vezetést, de a hazaiak még az első félidőben kiegyenlítettek.
    A második játékrész kezdetekor a hollandok lőttek gólt, amit csak a találkozó vége felé sikerült viszonozni. A vendéglátók azonban nem hagyták annyiban a dolgot és visszavették a vezetést, ezzel a győzelmet is megszerezve.

Akkori bírálat: "a készületlen magyar csapat alul maradt a gyorsabb és erőteljesebb hollandokkal szemben". Már a játékosok is kezdték látni, hogy a régi labdarúgó stílus nem hoz eredményt. Keményebb kritikák szerínt a magyarok csak állnak a pályán és várják, hogy mi történik. Nem futnak, nem keverednek harcba, talán azért mert tudják, hogy erőtlenek és veszíteni fognak.