Újpesti Dózsa SC - Budapesti Honvéd SE 3 : 1 16:30

2023.12.31, 07:21
    Kiegyenlített játék után az első védelmi hibát kihasználva szerzett vezetést a Honvéd. A 10. percben Fodor megelőzte a késlekedő Kozmát, a 16-oson belülre vezette a labdát, és ballal kilőtte a bal sarkot (0-1). Ezután jobbára a hazai csapat irányított, de a kapu előtt elfogyott az ötlet és a tudomány. A folytatásban egy jó csere nagy változást hozott: az összjátékot többnyire csak akadályozó Rostás helyett Varga jött be. Vele a Dózsa-védelem magabiztosabb lett, a csatársor pedig Steidl előrébb kerülésével veszélyesebb. Két perc alatt eldőlt a mérkőzés. Előbb a védők lába előtt alatt elcsúszó labdát Katona vágta a hálóba, majd ugyanőt buktatták, s a bíró büntetőt ítélt. Herédi biztosan helyezett a jobb sarokba (2-1). Ezután Pádár játékvezető néhány fordított ítélete okozott izgalmat, itt is, ott is elnézett egy-egy 11-est, főleg akkor hunyta be a szemét, amikor a gólhelyzetben fejelni készülő Disztl Lászlót lerántották. A pontot az i-re a hátvéd Kozma tette fel: az utolsó percben nagyszerű labdával egyedül tört kapura, és nem hibázott (3-1).