hivatalos, barátságos válogatott mérkőzés

1. avatar: Zsorzsinju
    2017.12.24, 18:10
    Kertész Adolf első mérkőzése a válogatottban.

2017.04.04, 18:39
    Tizennégyezer fizető néző volt a svájciak elleni mérkőzésen. Ha ehhez hozzávesszük, hogy 3000 ember a betört kapun keresztül ellenőrzés nélkül jött be, tehát a fele ingyen, s ha számításba vesszük, hogy körülbelül ezer embernek van a Millenárisra állandó jegye, azonkívül pedig alkalmi ingyen jegyek is voltak kiadva, bízvást megállapíthatjuk, hogy 18,000 ember volt kint a mérkőzésen.

Nemzeti Sport, 1911. november 05.

3. avatar: tibor6908
    2016.10.05, 08:48 (szerk.: 2016.10.06, 16:59)
    A „Hallatlan tetszésbődülés” című cikk az 1911.10.29-én játszott Magyarország-Svájc 9:0 (4:0)-ra végződött mérkőzésről.
    Forrás: Nemzeti Sport, 2016.10.03.

4. avatar: HSV
    HSV
    2015.05.19, 19:55 (szerk.: 2017.04.04, 21:19)
    Domonkos, Rumbold és Szendrő nagyok voltak, de semmi szükség nem volt rájuk. Ők maguk is szégyellték, hogy mennyire fölöslegesek és csak azért nem álltak ki a pályából, mert akkor nem látták volna olyan jól a mérkőzést.

Bródy külön fejezetet érdemel. Acél inkakkal, pihenés nélkül dúlt az ellenfél között. Hihetetlen agilitásával megsokszorozta önmagát. Hiányossága, hogy a leadásai nem voltak mindig elég pontosak.

Bíró volt a nap egyik hőse. Elkiabálták lassúnak, formátlannak s mindebből semmi se volt igaz. A finom kapcsolásai művészi erejűek voltak. A labdaleadásait le kellett volna préselni az utókor számára.

Kertész volt a csapat viszonylagos gyöngesége. Akart, de nem tudott úgy, mint máskor. Egy pillanattal mindig megelőzték, s aztán csak a zavarni tudásával hatott. De azért nem egyszer a helyén volt.

Koródy, a skartba tett, lekicsinyelt centercsatár megmutatta, hogy mit érnek az erőszakos kritikák. Gyors volt, mint a villám, hősiesen bátor és leleményes.

Bodnár volt a csatársor leglassúbb embere. Lumpol-e vagy a tréningje nem kielégítő, azt nem tudom. De láttam, hogy sokszor lefutották és sokszor kifulladt. Ettől eltekintve azonban játéka csodaszép s ami különös dicséretet érdemel: példátlanul altruista volt. Egymásután osztogatta ki a jobbnál jobb labdákat.

Sebestyén, mióta él, soha ilyen magas formát nem mutatott. A játéka energikus és tetszető volt, teli mulatságos lefőzésekkel. A végin az ellenfelei úgy szégyellték magukat, hogy rá se mertek menni. Külön dicséretet érdemelnek a kornerei.

Borbás tíz perc alatt eldöntötte a mérkőzés sorsát, s aztán nem erőlködött. Hasznos maradt, de nem felötlő. Az az első tíz perc azonban az ő diadala az összes kövtkezményekkel egyetemben.

A végén jön Schlosser. Nem tudok róla mit írni, mert már minden dicsérő jelzőt elkopattak rajta.

Forrás:
    Nemzeti Sport 1911. november 5.

Langfelder Ferenc és Vámos Soma "küldetnek ki határbirókul".

5. avatar: magyarfutball.hu
    2008.12.23, 21:34 (szerk.: 2017.04.04, 21:18)
    A találkozóra addig soha nem látott tömeg, tizenötezer néző ment el. Túlzsúfolt tribünök, emberfalanx a korzón, hatalmas embergyűrű a pálya körül, végig ahova nézünk ember-ember hátán. - emlékezett a tudósító. A meccs csak 3 órakor kezdődött, de a bejáratnál már délben hatalmas áradat tolongott. A mérkőzés kezdete előtt azonban „felbomlott minden rend. A pálya nagy kapuját betörte a tömeg, elsöpörte a jegyszedőket, rendezőket és vad rohamban zúdult a fenntartott hely közönségének nyakába.” A vörös bársony plüssel keretezett páholyok urai hasztalan tiltakoztak, tűrniük kellett a méltatlanságot.

Zeidler Miklós - Egy pálya a polgári korban - a Millenáris Sporttelep (117-140. oldal)

6. avatar: magyarfutball.hu
    2008.12.07, 14:12 (szerk.: 2017.04.04, 21:17)
    A csapatot a válogató bizottság állította össze. Ez az utolsó válogatott mérkőzés amit a Millenáris-pályán rendeztek mint kiderült szép búcsú volt.

Öt hónap szünet után játszott ismét mérkőzést a válogatott. Alaposan sikerült visszavágni a svájciaknak a 0:2-ért. Schlosser hat (!) gólt szerzett, ami csúcs! Ahogy az is, hogy a második félidőben rúgott öt gólja mester ötöst alkotott.

A válogató bizottság tagjai ezúttal: Iszer Károly, Fehéry Ákos, Lázár József, Malaky Mihály, Szüsz Hugó és a szövetségi kapitány.