Nyíregyházi VSC - Újpesti TE 1 : 1 17:00

Nyíregyháza, 15 000 néző. V.: Németh L.
    G.: Kertész (15.),ill. Kecskés (48.). Jó: Drobni, Molnár, Kertész, Tóth Gy., ill. Aczél, Kecskés, Véber.
    NYÍREGYHÁZA: Andrejev — Szatke, Sedecaru, Drobni, Nagy — Erdei (Cselószki 74.), Molnár (Kovács 61.), Kertész, Csehi Z. — Tóth Gy., Markel.
    UTE: Gróf — Milisits, Aczél, Tomka, Szlezák — Miovecz, Véber, Bérczy, Kecskés — Tiefenbach, Bácsi (Lovász 60.).
    A 15. percben Tóth Gy. passzolt Kertész elé, aki a bal összekötő helyéről, mintegy 12 méterről lőtt a jobb alsó sarokba (1—0). A második félidőben Erdei Sedecaru felé gurított, ám a román középhátvéd elcsúszott, a labdára Kecskés lecsapott, s 14 méterről biztosan lőtte az újpestiek egyenlítő gólját (1—1).
    Sajnos a mentőknek is volt munkájuk: a 75. percben Kecskés csúnya belépője nyomán Erdeit kórházba kellett szállítani. Mindebben szerepe volt Németh játékvezetőnek is, aki nagyvonalúan engedte, hogy paprikás legyen a hangulat. Összességében a mérkőzés eredményével mindkét csapat elégedett lehet, jól kezdték a szezont.

Forrás: Békés Megyei Hírlap, 1992-08-17