Vidéki bajnokság – Keleti kerület 1910/1911

előző szezon Bajnoki végeredmény következő szezon
# csapat neve mérk. gy d v gólarány pontszám
1 Kolozsvári TC 1 4 3 0 1  11 :   6 6
2 Kolozsvári KASK 4 3 0 1   7 :   6 6
3 Kolozsvári AC 4 0 0 4   1 :   7 0
  1. 1) volt Kolozsvári Vasutas Sport Club

Már nem okozott meglepetést, hogy az előző évi 21 csapattal szemben – utólagos nevezésekkel együtt – 32 együttes jelentette indulási szándékát a vidéki bajnokságokban. Most találkozunk először a Balassagyarmati Sport Egylet, a Kecskeméti Athletikai Club, a Miskolci Sport Egyesület, az Aradi Waggongyári Sport Egylet, a Temesvári Athletikai Club, a Pécsi Athletikai Club és a Debreceni Torna Egylet nevével. A legtöbb csapat az északi kerületben indult, szám szerint 7. A megnövekedett létszám nagy részben annak is volt betudható, hogy a vidéki bizottság kitartó munkásságának köszönhetően 1910 nyarán a kereskedelemügyi miniszter megadta a futballegyesületek számára a félárú vasúti kedvezményt.
Sajnos, sem az induló csapatok növekedése, sem a félárú vasúti kedvezmény hatása nem érződött a Keleti kerület ez évi bajnokságán.
A Piski Vasutas Sport Club távolmaradásával a küzdelemsorozat kolozsvári bajnoksággá degradálódott. A Kolozsvári Athletikai Clubból alakult Kolozsvári Torna Club megtörte a Kolozsvári Kereskedelmi Akadémia SK hároméves egyeduralmát, és első bajnokságát szerezte meg. A „legjobb vidéki csapat” címért folyó versenyben a sors rögtön a későbbi győztes Kassai Athletikai Clubbal hozta össze, így hamar búcsúzni kényszerült.

A „legjobb vidéki csapat” címért

A hat kerületi bajnok közül az első fordulóban a tavalyi döntőben szerepelt két csapat, az ETO és a Kassai AC erőnyerő volt. A Budapesten vívott döntőben a Kassai AC visszahódította a „Legjobb vidéki csapat” címet.