Debreceni VSC-Epona - Diósgyőri FC 2 : 1 17:00

2018.07.24, 10:25 (szerk.: 2020.03.25, 18:29)
    Domokos (MTI) vagy Kákóczki (NS) kapta a Diósgyőri lapot a 49/50. percben?

DVSC-Epona - Diósgyőri FC 2-1 (0-0)

Debrecen, 6000 néző, V: Vad
    gólszerzők: Ilea (83., 11-esből), Kiss Z. (86.), illetve Kulcsár (66.)
    sárga lap: Ilea (30.), Gojan (38.), illetve Domokos (49.), Földvári (86.)
    csere: Ulveczki helyett Madar (56.), Böőr helyett Kiss (73.), Bodnár helyett Harangi (81.), illetve Buliga helyett Ternován (17.), Buzás helyett Turóczi (76.), Domokos helyett Farkas (83.)
    jók: Bodnár, Sándor, Szabó Z., Ilea, illetve Volár, Téger, Buzás, Kiser

DVSC:
    Téglási - Gojan - Bodnár, Vadicska, Szatmári - Böőr, Sándor, Szabó T., Ulveczki - Dombi, Ilea

Diósgyőr:
    Nota - Volár, Földvári, Téger, Kovács - Buzás, Kiser, Buliga, Kákóczki - Domokos, Kulcsár

A fölázott talajon a harmadik percben Sándor lódult meg, majd 20 m-ről lőtt jobb sarokba tartó labdáját Nota ütötte szögletre. A 15. percben Ilea remek ütemben szöktette Dombit, aki Földvárit becsapva 12 m-ről a bal sarkot vette célba, Nota azonban megint a helyén volt.

A 30. percben újra Dombi kapott indítást, a 16-os bal oldalán tört be, Volár szabályosan szerelte. A labdát Nota ölelte magához, akit a rárohanó Ilea megrúgott, a vendégkapus rövid ápolás után folytatta a játékot.

Öt perccel később az első és addig egyetlen vendégakció futott a pályán: Domokos iramodott meg a pálya bal oldalán, a hazai védők közül kilépve egy az egyben vezethette Téglásira a labdát, majd közelről nagy erővel lőtt, a hazai kapus bravúrral hárított.

Az 56. percben baloldali diósgyőri akció után Ternován elé került a labda, aki 10 m-ről a bal kapufára lőtt. A 66. percben Ternován szögletét a jobb kapufánál Téger csúsztatta meg, Kulcsár pedig közelről bombázott a hálóba (0-1). A 74. percben Ilea százszázalékos ziccert hagyott ki, miután a diósgyőri ötös jobb sarkán levehette a labdát, meg is nézhette, hova rúgja, de aztán rosszul célzott.

A 83. percben a nagy lendülettel érkező Dombit lökték el a 16-os jobb oldalánál, Vad bíró 11-est ítélt. A büntetőt Ilea a jobb sarokba lőtt (1-1). Három perccel később újra Dombival szabálytalankodtak, a szabadrúgást 27 m-ről Ilea végezte el, lövése kipattant Notáról, majd a kavarodás végén Kiss közelről lőtte be élete első NB I-es, csapata győztes gólját (2-1).

A Debrecen sokkal többet birtokolta a labdát, a Diósgyőr jobbára csak kontrákra épített, végül is egy ilyen akció után szerezte meg a vezetést, ám a Debrecen nem tört össze, volt ereje újítani, s ez az erő ezúttal nemcsak az egyenlítéshez, de a győzelem kicsikarásához is elég volt.