Kelenföldi Goldberger SE - Békéscsabai Előre SC 2 : 0 13:30

2023.09.17, 22:45 (szerk.: 2023.09.17, 22:47)
    Kelenföldi Goldberger - Békéscsabai Előre 2:0 (1:0)

Goldberger: Alpár — Zumpf I, Zemmel, Ruzics, Vettlényi, Dobrev, Ignátz, Varga, Nagy, Holló, Krizmanits. Edző: Szabó Géza.
    Békéscsaba: Kucsera — Szűcs, Litauszky, Kiss, Papp, Palotai, Hoffmann, Kovács, Batke, Zahorán, Száraz. Edző: Szombati György.

A 45. percben Varga kiállítva.
    G: Holló, Ignátz.
    Jó: Holló (a mezőny legjobbja), Zumpf I, Zemmel, Vettlényi, Ignátz, a vendégcsapatból senki sem emelhető ki.

12. Goldberger 28 11 4 13 42:52 24
    ...
    14. Békéscsaba 28 9 6 13 26:39 24

Népsport, 1967. november 7. (Arcanum DT)
    Kelenföldi Goldberger - Bcs. Előre 2:0 (1:0)

V: Szegedi
    Előre: Kucsera — Szűcs, Litauszky, Kiss, Papp, Palotai, Batke, Hoffmann, Kovács, Zahorán, Száraz. Edző: Szombati György.

Kvasz sérülése miatt nem játszott.
    A hazaiak a 14. percben már a hetedik szögletet rúgták.
    Az Előre jól tartotta magát, sőt a 30. percben óriási helyzet adódott a Goldberger kapuja előtt. Zahorán Kovács elé adott, aki elfektette a kifutó kapust, de az üresen hagyott kapu mellé lőtt. (Mérkőzéslabda volt!)
    A 34. percben Holló szögietrúgásánál Kucsera olyan szerencsétlenül érintette a labdát, hogy az a hálóba került.
    Teljesen megzavarodott a csabai csapat, de védelme gól nélkül úszta meg ezt az időszakot.
    A 43. percben Szárazt felvágták, a szélsőbe Varga belerúgott. Szegedi kiállította a kelenföldi jobbösszekötöt.
    A második félidőt végigtámadta a csabai csapat, de a jól tömörülő védők és Alpár kapus mindent mentett.
    Az utolsó percekben az előre húzódott csabai védők mellett lefutottak a hazaiak és Ignácz a 88. percben a hálóba fejelt, 2:0.

Az Előre az első gól után nem tudott magára találni, a lila-fehéreknek semmi sem sikerült. A csapatból nem lehet kiemelni egy játékost sem.

Békés Megyei Népújság, 1967. november 9.