magyarfutball.hu

fénykép helye
nemzetiség
Magyarország
életkor
† 82 évesen elhunyt
(100 éve született)
poszt
középpályás
kapcsolódó weboldalak

játékos

pályafutás
Zuglói SE
? - 1939
Zuglói Danuvia SE
1939 - 1945
Zuglói MADISZ TE
1945 - 1946
MOGÜRT
1946 - 1948
Antenna
1948 - 1953
eredmények / elismerések
?

edző

pályafutás
Magyarország (ifjúsági válogatott)
1953 - 1967
Magyarország
1970 - 1971
eredmények / elismerések
UEFA ifjúsági torna aranyérmes (Magyarország 1960)
UEFA ifjúsági torna bronzérmes (Magyarország 1959)
UEFA ifjúsági torna csoportgyőztes (Magyarország 1955, 1956)
1970.04.12. – 1971.05.19. között magyar szövetségi kapitány
Teljesítménye:
10 / 4 / 3 / 3 / 14 – 13 / 11 – 55%
fénykép helye
Labdarúgó, utánpótlás edző, a Magyar Válogatott szövetségi kapitánya, sportújságíró.

Korábban a Zuglói Danuvia és a MOGÜRT első osztályú fedezete volt. Szerepelt a B-válogatottban is. 1953-67 között az ifjúsági válogatott kapitánya volt.
Jelentős szerepe volt az 50-es 60-as évek utánpótlásképzésben, 1960-ban csapata megnyerte az ifjúsági EB elődjét, az UEFA ifjúsági tornát.

Magyar ifjúsági válogatott, 1953-1967

...

Magyar Válogatott, 1970-1971

...

1950-83-ig az MTI Sportszerkesztőségének vezetője. 1957-68 között a Labdarúgás című lap főszerkesztője.
 
 

új hozzászólás

Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!

hozzászólások

  1. avatar: fgymat
    2009.11.23, 21:53 (szerk.: 2017.03.20, 15:50)
    Hoffer:
    kép
    forrás: origo.hu/sport/magyarfoci/20040406elhunyt.html