magyarfutball.hu

fénykép helye
alias
"Boldiszar Geza"
nemzetiség
Magyarország
életkor
† 68 évesen elhunyt
(99 éve született)
poszt
kapus
kapcsolódó weboldalak

játékos

pályafutás
Kispest FC
1938 - 1940
Elektromos FC
1940 - 1942
Kispest FC
1942 - 1943
Herminamezei AC
1945 - 1946
Ferarul Cluj/Kolozsvári Vasas
1946 - 1946
Crema
1946 - 1948
AS Bari
1948 - 1949
AC Parma
1949 - 1950
Cremonese
1955 - 1956
eredmények / elismerések
?

edző

pályafutás
VS Tevere Roma
1960 - 1963
VS Tevere Roma
1971 - 1971
AS Roma - ifjúsági edző
? - 1975
eredmények / elismerések
?
fénykép helye

Kispest FC, 1938-1940

...

Elektromos FC, 1940-1942

...

Kispest FC, 1942-1943

...

Herminamezei AC, 1945-1946

...

Kolozsvári Vasas, 1946

...

Crema, 1946-1948

...

AS Bari, 1948-1949

...

AC Parma, 1949-1950

...

Cremonese, 1955-1956

...
 
 

új hozzászólás

Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!

hozzászólások

  1. avatar: magyarfutball.hu
    2017.03.23, 11:58
    Boldizsár Géza 1939-ben, a Kispest-Ferencváros 2:1 mérkőzésen:
    kép
    Képes Sport
    via
    http://www.tempofradi.hu/1939xi26-kispest-ferencvaros-21
     
  2. avatar: HSV
    HSV
    2016.03.08, 16:18
    Az olaszok itt 1919. június 1-i dátumot írnak. Szerintem is ez lehet a jó.

    http://www.adamoli.org/progetto-ocr/calcio1979/PAGE0008.HTM
     
  3. avatar: Longinus
    2015.07.04, 07:19 (szerk.: 2017.03.23, 11:58)
    Boldizsár Géza a Kispest kapusa volt a 40-es években.kép
     
  4. avatar: Zsorzsinju
    2014.04.19, 12:15
    BOLDISZAR Geza
    Born in Budafok 1.6.1919
    (goalkeeper)
    Gs Ferrar (Romania)
    46-47 Crema (II.) 19/-
    47-48 Crema (II.) 33/-
    48-49 Bari (-/-)
    49-50 Parma (III.) 36/2

    http://www.rsssf.com/players/hong-players-in-it.html
     
  5. avatar: fgymat
    2013.02.01, 14:56 (szerk.: 2017.01.18, 18:00)
    BOLDIZSÁR Géza (1918), a Kispest FC kapusa, 1939-ben és 1940-ben 4 alkalommal védte a magyar tizenegy hálóját. – Az egyik legmagasabbra, 194 centiméter hosszúra nőtt kapusunk volt. Termetének megfelelően főleg a magas labdákat kedvelte. Nyugalma és határozottsága sok nehéz helyzetben kisegítette. A második világháború befejezése óta külföldön, Olaszországban él.

    forrás:
    Antal Zoltán és Hoffer József - Alberttől-Zsákig