Békéscsabai 1912 Előre SE - Hódmezővásárhely FC 0 : 2 16:00

2019.03.06, 12:51 (szerk.: 2019.03.06, 12:58)
    Elvesztette veretlenségét az Előre

Békéscsaba 1912 Előre SE - Hódmezővásárhely 0-2 (0-2)
    Békéscsaba, Kórház utca, 1200 néző

10. p.: Marton balról laposan középre centerezett s a jól helyezkedő Bernáth a csabai védők közül 4 méterről a hálóba pofozta a labdát, 0-1.
    26. p.: Bernáth a félpályán kilépett egy labdával, Czipó üldözte, Kollár kifutott elé, de nem érte el a labdát és így Bernáth a kapus mellett a bal sarokba helyezte azt, 0-2.

Az első félidőben álmosan kezdett a hazai gárda és rögtön kijózanítólag hatott a vendégek vezető gólja.Ez meg is zavarta a lila-fehéreket, s mikor már jobban kezdtek játszani, akkor jött a feketeleves, egy védelmi hibából kettő nullra növekedett a vendégvezetés.

A második félidőben egy átszervezett hazai csapat lépett pályára: három csatárral, négy középpályással és három védővel próbált gólt szerezni a Békéscsaba. Ezzel azt ugyan elérte, hogy szinte felborult a pálya, mert végig a vendégek térfelén folyt a játék, de a gól elmaradt.
    A szervezetten és nagyon lelkesen védekező Hódmezővásárhely a második félidőben kontrából volt veszélyes.
    Az eredmény nem változott, a mutatott játék alapján a vendéggyőzelem megérdemelt.

Jó: Szenti, Dobi ill. Pécsek, Bernáth, Nagy A.

Jakab Péter: Minden sorozat megszakad egyszer. A második félidő alapján a játékosaim becsületesen küzdöttek, de a futballban nem a szép játékra vagy a jó passzra adják a pontot, hanem a gólra és ebben a Vásárhely volt a nyerő.
    Kolozsvári János: Újdonság volt a számomra, hogy a fiúk ilyen lelkesen. Szinte meglepődtem azon, hogy milyen szervezett és fegyelmezett volt ma csapatunk. Nagyon örülök a győzelemnek.

1. Békéscsaba 12 10 1 1 27-10 31