Örkény SE - Békéscsabai 1912 Előre SE 1 : 2 15:00

2019.02.23, 13:55 (szerk.: 2019.02.24, 17:07)
    Örkény - Békéscsaba 1912 Előre SE 1-2 (0-2)
    Örkény, 200 néző V: Csengető

39. p.: Szenti jobb oldali bedobását Czipó az ötösről a jobb felső sarokba fejelte, 0-1.
    42. p.: Nagy Márk a bal oldalon betört a 16-oson belülre, éles szögből kapura lőtte a labdát, amelyet Fűz bravúrral kiütött, de az érkező Czira 5 méterről a felső léc alá vágta, 0-2.
    90. p.: Tóth-Kovács és Kollár nem értették meg egymást egy egyszerű szituációban, Kollár kifutott, Tóth-Kovács pedig középre fejelte a labdát, ahol az érkező Katona 18 méterről az üres kapuba emelt, 1-2.

Az első félidőt jobban kezde a hazai csapat, Kollárnak egy ízben bravúrral kellett mentenie: egy kontratámadás után Garics elől kellet mentenie kivetődve.
    Ezután a Békéscsaba fokozatosan átvette a játék irányítását, ezt a fölényt a félidő hajrájában gólokra is tudta váltani és így nyugodtan vonulhattak a lilák az öltözőbe.

A második félidőben szintén békéscsabai fölény volt jellemző, a vendégcsapat több kontratámadása góllal fejeződhetett volna be, ha csatárok jobban összpontosítanak.
    Ezek a helyzetek kimaradtak, így a végén az utolsó percekben szépíthetett a lelkes hazai csapat egy nagy potyagóllal.

A Békéscsaba gólokkal nyerhette volna a találkozót, ha a játékosok jobban összpontosítanak.

Jó: Veres, Valyuch ill. Dobi, Tóth-Kovács, Czipó, Okos.

Farkas Tibor: Az első félidőben kihagytuk helyzeteinket és ez megbosszulta magát.
    Jakab Péter: Szerettem volna egy sima, megnyugtató győzelmet, ami meg is valósulhatott volna, ha értékesítjük helyzeteinket és a végén jobban összpontosítunk saját kapunk előtt.

1. Békéscsaba 8 7 1 - 18-6 22