Videoton FC Fehérvár - Vasas Danubius Hotels 2 : 3 19:00

2017.07.11, 11:52
    Videoton-Vasas DH 2-3 (1-1)
    Székesfehérvár, 4000 néző, V: Szabó Zs.
    gólszerzők: Balassa (10.), Usvat (87.), illetve Szili (45.), Simek (64.), Pető (76.)
    sárga lap: Németh (14.), Hompoth (52.), illetve Pető (26.), Zováth (87.)

Videoton:
    Milinte - Hompoth, Balassa, Gáspár - Usvat, Fodor (Csernijenko 81.), Tóth B., Julinho, Németh - Leo (Földes a szünetben), Korsós

Vasas DH:
    Kövesfalvi - Herczeg, Pető, Juhár, Tóth A. - Simek (Tóth N. 66.), Zabos (Komódi 31.), Zováth, Szili, Sowunmi (Maróti 90.) - Kabát

10. perc: Usvat jobboldali beadásából az előrehúzódó Balassa 10 m-ről a kapu jobb alsó sarkába fejelt (1-0).
    45. perc: Szili 25 méterről, szabadrúgásból a jobb felső sarokba csavart (1-1).
    64. perc: Simek 18 m-ről erős, csavart lövést zúdított a kapura, úgy tűnt, hogy Milinte könnyen hárít, de melléről a labda a léc alá vágódott (1-2).
    76. perc: Sowunmi futott el a baloldalon, 6 m-ről jobbal lőtt, Milinte kiütötte a labdát, az éppen érkező Pető elé, aki 4 m-ről a kapu közepébe fejelt (1-3).
    87. perc: Korsós passzolt a baloldalon felfutó Usvat elé, s ő balbal 15 m-ről kilőtte a bal alsó sarkot (2-3).

Küzdelmes, változatos mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó és mezőnyben határozottabban futballozó Vasas megérdemelten győzött.