Haladás FC - Lombard FC Tatabánya 1 : 1 19:00

Szombathely, 2000. szeptember 23., szombat (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 10. forduló, A-csoport:

gólszerzők: Somfalvi (69.), illetve Kovács A. (33.)
    sárga lap: Némethy (31.), Juhász (45.), Tóth P. (55., 79.), illetve Süveges (30.)

Haladás:
    Takács T. - Takács B., Flavio Pim, Juhász, Tóth P. - Kaj, Somfalvi, Némethy (Reinaldo, 66./Seper, 86./), Halmosi (Simon, 81.) - Nelio, Alex

Tatabánya:
    Gelei - Hornyák, Szabó, Szalma, Varga L. - Tüske (Zirakadze, 73.), Kovács A., Árki, Jeremejev - Süveges (Potemkin, 77.), Vincze I. (Kiss B., 90.)

33. perc: Jeremejev visszagurítása után Kovács A.16 m-ről jobbal úgy lőtt a hálóba, hogy a labda a jobb kapufát is érintette (0-1).
    69. perc: Tóth-Somfalvi-Halmosi összjátékot követően Somfalvi kapta vissza a labdát, és 11 m-ről ballal, félmagasan a kapu jobb oldalába lőtt (1-1).
    79. perc: A jobb szélen megiramodó Vinczét buktatta Tóth P., ezért megkapta második sárga lapját, és a játékvezető kiállította.

Az első félidőben a Haladás játszott jobban, a másodikban a jól védekező Tatabányának is akadtak helyzetei, így az eredmény igazságos.