Tatabánya, 2000. szeptember 20., szerda (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 9. forduló, A-csoport:

gólszerző: Vincze I. (57.)
    kiállítva: Ács (57.)
    sárga lap: Szalma (74.), Kiss B. (86.), Tüske (88.), illetve Novák (34.), Lilik (58.)

Tatabánya:
    Gelei - Cseri, Szabó V., Szalma, Varga L. - Tüske, Kovács A., Jeremejev, Zsivóczky (Kiss B., a szünetben) - Süveges (Potemkin, 60.), Vincze I.

Nyírség-Spartacus:
    Celeszki - Ács, Szatke, Nagy S. - Bessenyei (Balogh, 75.), Kondora (Turóczi, 36.), Dican, Lilik - Csernijenko, Novák, Károlyi (Fülöp, 54.)

57. perc: Jeremejev Kiss B-hez továbbította a labdát, aki fejjel Vinczéhez csúsztatott, és a csatár 8 méterről a vetődő Celeszki hasa alatt lőtt a hálóba (1-0). A gól után Ács megsértette a játékvezetőt, aki leküldte őt a nyíregyházi védőt a pályáról.

A Tatabánya a kiállítást követően rengeteg gólhelyzetet hagyott ki, győzelme teljesen megérdemelt.