Nyírség-Spartacus FC - Haladás FC 1 : 0 16:30

Nyíregyháza, 2000. szeptember 9., szombat (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 7. forduló, A-csoport:

sárga lap: Bessenyei (67.), illetve Nagy G. (72.)

Nyírség-Spartacus:
    Celeszki - Ács, Szatke, Nagy S. - Turóczi, Kondora, Kulcsár (Károlyi, 68.), Dican, Karkusz - Csernijenko (Fülöp, 82.), Novák (Bessenyei, 56.)

Haladás:
    Takács - Nagy G., Flavio Pim, Juhász, Simon - Bodor (Győri, 55.), Németh, Kaj, Halmosi - Alex (Andre, 35.), Reinaldo (Somfalvi, 65.)

44. perc: Kondora baloldali szögletét Szatke 6 m-ről úgy lőtte kapura, hogy közben lerántották, így Takács hárítani tudott, de a büntető elmaradt.
    45. perc: Egy hazai támadás végén a nézők bosszankodtak, mert a nyírségiek egymást zavarták. Novák erőtlen lövése mégis eljutott Takácsig, de a labda kipattant a szombathelyi kapus kezéből, Csernijenko pedig két lépésről a gólvonalon túlra vágta a labdát (1-0).

A szünet utáni meggyőzőbb játékával megérdemelten nyerte meg az alsóházi rangadót a Nyírség.