Pécsi MFC - Videoton FC Fehérvár 0 : 2 17:00

Pécs, 2000. augusztus 26., szombat (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 6. forduló, B-csoport:

Pécs, 1500 néző, V: Kiss B.
    gólszerzők: Földes (42., 44.)
    sárga lap: Márton (39.), Toldi (45.), Osztermájer (82.), illetve Gáspár (30.), Zombori (36.)

Pécs:
    Matus - Dienes, Földvári, Kutas - Varga S. (Halász a szünetben), Toldi, Gálffy (Sz. Tóth 76.), Márton, Szekeres - Szabó Zs. (Osztermájer a szünetben), Király

Videoton:
    Milinte - Gáspár, Szalai Cs., Lévai, Szalai T., Fodor, Sipeki (Csillag 72.), Zombori (Bány 88.), Németh T. - Csehi, Földes

42. perc: Sipeki a felezővonal környékéről indította Földest, aki megelőzte a kapuját feleslegesen elhagyó Matust, és 8 m-ről jobb külsővel az üres kapuba perdített (0-1).
    44. perc: Szalai T. beadására Matus ismét rosszul mozdult ki, ezt kihasználva Földes 4 m-ről a bal alsó sarokba helyezett (0-2).

Az első félidő végén két perc alatt két gólt lőtt a végig jobb Videoton, ezzel eldöntötte a mérkőzést. A Pécs nagyon gyengén futballozott.