Pécs, 2000. július 29. szombat (tud) - Labdarúgó NB I., alapszakasz, 2. forduló, B-csoport:

gólszerzők: Illés (49., 58.), Ferenczi (72.)
    sárga lap: Szekeres (76.), illetve Kuttor (47.), Buzsáky (79.)

Pécs:
    Matus - Dienes, Földvári, Kutas - Varga S. (Varga J. 61.), Sz. Tóth, Márton, Puskas (Gálffy 59.), Szekeres - Szabó Zs., Király (Halász 90.)

MTK:
    Vlaszák - Schindler, Kuttor, Szamosi, Elek - Madar (Szilveszter 66.), Szekér (Buzsáky a szünetben), Erős (Jezdimirovics 78.), Füzi Á. - Illés, Ferenczi

49. perc: A szünetben csereként beállt Buzsáky először ért a labdához, és mindjárt gólpasszt adott Illésnek, aki középen kilépve, 12 m-ről a kivetődő Matus felett a jobb alsó sarokba ívelt (0-1).
    58. perc: Szamosi szöktette a jobb oldalon Madart, ő beadott, Ferenczi az ötösön átlépte a labdát, amit Illés 8 m-ről a kapu jobb oldalába helyezett (0-2).
    72. perc: Illéstől indult az akció, a válogatott középpályás Schindlert futtatta a bal oldalon, ő beadott, és középen Ferenczi 5 m-ről az üres kapuba passzolt (0-3).
    86. perc: Kuttor hosszú labdával indította Ferenczit, ő az utolsó emberként szerelni igyekvő Dienessel ütközött, a lelátóról úgy tűnt, hogy Dienes a labdát találta el, Ferenczi elesett, a játékvezető pedig kiállította a pécsiek hátvédjét.

Az első félidőben jól játszó Pécsi MFC a szünet után kilenc perc alatt két gólt kapott, Illés egyedül eldöntötte a mérkőzést.