Nyírség-Spartacus FC - Lombard FC Tatabánya 0 : 2 17:00

Nyíregyháza, 2000. július 29. szombat (tud) - Labdarúgó NB I., alapszakasz, 2. forduló, A-csoport:

Nyírség-Spartacus FC - Lombard FC Tatabánya 0-2 (0-2)
    Nyíregyháza, 3000 néző, V: Szabó J.
    góllövők: Kovács (20.), Vincze (26.)
    sárga lap: Árki (27.), Goncalves (44.), Kovács (76.)

Nyírség:
    Celeszki - Ács, Szatke, Nagy S. - Túróczi (Besenyei, 66.), Kondora, Lilik (Károlyi, a szünetben), Gerliczki - Csernijenko (Fülöp, 60.), Kulcsár, Novák

Lombard:
    Gelei - Szabó, Mészöly, Árki, Hornyák (Varga, 44.) - Kiss V. (Zirakadze, 59.), Kovács, Goncalves, Zsivóczky - Nagy S., Vincze (Bajkusa, 72.)

20. perc: a tatabányai Nagy ugrott ki a balösszekötő helyén, középregurítását a nyíregyházi Nagy nem tudta elrúgni Kovács elől, aki 12 m-ről a jobb sarokba lőtt (0-1).
    26. perc: gyors vendégkontránál Nagy passzolt Vinczéhez, akinek első lövését még védte Celeszki, ám a kipattanót a tatabányai csatár 8 m-ről a bal sarokba lőtte (0-2).
    32. perc: szép hazai akció végén Kulcsár jobboldali beadását Túróczi 4 m-ről a bal kapufára perdítette.

Hiába játszott jól az első félidőben a hazai támadósor, a vendégek szerezték a gólokat és biztosan őrizték előnyüket.