Vác FC-Zollner - Haladás-Milos 3 : 1 17:00

2018.09.15, 13:13
    Vác, 1999. június 16., szerda (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 34. fordulójában:

Vác FC-Zollner - Haladás-Milos 3-1 (2-1)

Vác, 1000 néző, V: Arany
    gólszerzők: Andrássy (11.), Sipeki (12.), Nagy T. (54.), illetve Nagy Cs. (44.)
    csere: Nyikos helyett Bábik (a szünetben), Vitelki helyett Hadár (58.), Burzi helyett Kovács P. (69.), illetve Kocsis helyett Varga K. (77.)

Vác:
    Hámori - Nyikos, Nagy T., Kasza, Lévai - Sipeki, Schwarcz, Vitelki - Burzi, Andrássy, Romanek

Szombathely:
    Takács - Balassa - Tóth M. (Halmosi, 28.), Horváth, Zugor - Bonchis, Balogh, Nagy Cs., Tóth P. - Kocsis, Jovanovics (Sátori, 28.)

11. perc: Egy keresztlabda több védő lábát érintve a bal oldalra Romanekhez került, ő Andrássyt indította, aki a balra mozduló Takács mellett a kapu jobb oldalába fejelt (1-0).
    12. perc: Sipeki Romanektől kapott labdát a 16-os vonalával egy magasságban, s innen kilőtte a hosszúsarkot (2-0).
    44. perc: A csereként beállt Halmosi Nagy Csabát indította, aki néhány lépést tett a labdával, lövése a kapu bal oldalában kötött ki (2-1).
    47. perc: Schwarcz röviden fejelt ki egy labdát, az Nagy Csabához pattant, kapura továbbított, s lövése csak centiméterekkel kerülte el a bal felső sarkot.
    54. perc: A hazai csapat a Haladás kapujától 28 m-re szabadrúgáshoz jutott. Nagy T. jobb lábbal a sorfal mellett elcsavarta a labdát, ami a kapu bal oldalában kötött ki (3-1).
    78. perc: Sipeki remek labdával indította Andrássyt, aki sakk-matt helyzetben a vendégek védőibe lőtt.

Nagy lendülettel kezdett a Vác, rövid idő alatt megnyugtató előnyre tett szert. Mihalecz edző kettős cserével próbálta átszervezni a Haladást, de csak egy szépítő gólra tellett a vendégek erejéből. A második félidőben a Vác Nagy Tibor távoli szabadrúgásával bebiztosította győzelmét a teljesen szétesett, ám sportszerűen játszó Haladás ellen.