2021.02.27, 13:35
    1997. október 4. szombat (tud) - Labdarúgó NB I., 12. forduló:

Siófoki Bányász - Vác FC 1-2 (0-1)
    Siófok, 2500 néző, V: Kiss B.

gólszerzők: Andrássy (44.), Nagy (70. - 11-esből), illetve Sallai (62. - 11-esből)
    sárga lap: Perger (17.) , Juhász (35.), Sallai (70.), illetve Nyikos (62.)
    cserék: Juhász helyett Szabadi (78.), Bozsér helyett Pest K. (56.), illetve Nyikos helyett Strasser (88.), Andrássy helyett Boda (67.), Füle helyett Sándor (56.)
    jók: László, Bimbó, illetve Nagy T., Lévai, Kasza, Babos

Kezdőcsapatok:

Siófok:
    Posza - Juhász, Bimbó, Perger, László - Bozsér, Sallai, Győri - Ördög, Pest R., Szabó

Vác:
    Hámori - Lévai, Nagy T., Kasza, Babos Á. - Vén, Nyikos, Vojtekovszki, Kádár - Andrássy, Füle

Az első negyedóra fergeteges hazai támadásokkal telt el, a vendégek nem is tudtak a célvonalon átjutni. Húsz perc eltelte után feljött a Vác, több gyors támadással veszélyeztette a hazai kaput, de eredménytelenül. A félidő hátralévő részében mindkét fél támadások sosrozatát vezette, de a tehetetlen támadók nem bírtak a határozott és kemény védőkkel. A 44. percben egy váratlan vendégtámadás után Andrássy kilépett a tétovázó védők között, és Posza mellett a bal sarokba emelt (0-1).

A szünet után a Bányász kezdett jobban, és egy gyors támadásnál Nyikos kezezett a büntetőn belül, s a megítélt 11-est Sallai a léc alá vágta (1-1). A 70. percben egy ártatlan helyzetben Sallai buktatta az egyik váci támadót a tizenhatoson belül, és a megítélt újabb 11-est Nagy a bal sarokba lőtte (1-2). A hátralévő időben már csak a vendégek voltak a pályán, a hazai csapat formán kívül csak szaladgált a labda után. A hihetetlenül gyengén és erőtlenül játszó Bányász ellen a vendéggyőzelem teljesen megérdemelt.