Videoton FC Fehérvár - Gázszer FC-Agárd 4 : 2 19:00

2021.04.23, 19:38
    1997. augusztus 16., szombat (tud) - Elmaradt mérkőzés a labdarúgó NB I. 2. fordulójából:

Videoton FC-Fehérvár - Gázszer FC 4-2 (2-2)
    Székesfehérvár, 8000 néző, V: Tóth V.

gólszerzők: Róth (12.), Takács (43.), Korsós (58.), Dvéri (62., 11-esből), illetve Medvid (7.), Bekő (16.)
    sárga lap: Urbonas (40.), Korsós (57.), Dvéri (66.), illetve Toldi (5.), Vincze G. (30.), Salacz Z. (54.), Lőrincz (62.), Bekő (64.), Szalai (76.)
    csere: Miklós helyett Urbonas (33.), Takács helyett Walter (76.), Korsós helyett Pálfi (82.), illetve Toldi helyett Salacz Z. (a szünetben), Varga helyett Földes (71.), Medvid helyett Puskás (77.)
    jók: Tóth, Dvéri, Korsós, Takács, illetve Bekő, Szalai

Kezdőcsapatok:

Videoton FCF:
    Bíró Sz. - Schindler, Makrickij, Dulic - Tóth A., Miklós (Urbonas 33.), Dvéri, Schneider - Takács, Korsós, Róth F.

Gázszer FC:
    Matus - Varga, Szalai, Lőrincz, Salacz J. - Toldi, Nagy, Vincze G., Bekő - Tieber, Medvid

Kitűnően kezdett az újonc Gázszer FC, mert a 7. percben Varga jobboldali átadásánál Medvid megelőzte Tóthot és 6 m-ről a kapu jobb oldalába fejelt (0-1). A 12. percben váratlanul egyenlített a Videoton. Dvéri indítását Varga rosszul találta el, Róth rácsapott a labdára, és 10 m-ről a kapu jobb oldalába lőtt (1-1).

Továbbra is a Gázszer FC támadott többet és a 16. percben remek góllal ismét megszerezte a vezetést. Nagy 30 m-es pompás átadását Bekő 22 m-ről kapásból zúdította a bal felső sarokba (1-2). Már-már úgy tűnt, hogy a vendégek térnek előnnyel pihenőre, amikor a 43. percben Korsós baloldali beadásánál a szabadon hagyott Takács 10 m-ről óriási gólt lőtt a hosszú sarokba (2-2).

A szünet után nagyobb sebességre kapcsolt a Videoton, az 58. percben Korsós a félpályáról indulva sorra lefutotta a Gázszer-védőket, és a kimozduló Matus mellett 12 m-ről a kapu bal oldalába lőtt (3-2). A 62. percben egy baloldali beadásnál a labda Lőrincz kezét érintette és Tóth játékvezető ezt szándékosnak ítélte. Büntetőt ítélt, melyet Dvéri biztosan lőtt a kapu jobb oldalába (4-2).

A városi rangadón az első félidő kiegyenlített játékot hozott, szünet után a Gázszer védőinek megingásait kitűnően használta ki az ekkor már taktikusabban, jobban játszó Videoton és megérdemelten győzött.