Siófoki Bányász SE - Békéscsabai Előre Spartacus SC 1 : 0 17:00

2015.06.07, 21:49 (szerk.: 2021.10.15, 22:28)
    Megszakadt a veretlenségi sorozat
    Siófoki Bányász - Békéscsabai Előre Spartacus 1-0 (1-0)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Siófok, 3000 néző
    Vezette: Márton Sándor (Bay Ferenc, Fekete Miklós)
    Siófok: Bíró Imre - Kolovics Zoltán, Zare Ioan Adrian, Aczél Zoltán, Szabó Béla - Keszeg István (Varsányi Sándor 68. p.), Olajos Sándor Zsadányi László, Meksz Gyula - Ozsváth Ferenc (Kirchmayer Tibor 73.p.), Magyar Zsolt Edző: Gellei Imre
    Békéscsaba: Gulyás István - Mracskó Mihály, Szenti Zoltán, Ottlakán Mihály, Fabulya György - Csanálosi Miklós, Pásztor József (Horváth László 54. p.), Csató Sándor - Takó Ferenc, Miklya Zoltán, Zsinka János (Belvon Attila 65. p.) Edző: Vígh Tibor
    Gól: Keszeg 27.p
    Sárga lap: Takó 57. p.; Keszeg 67. p.
    Szögletarány: 6:4 (4:1)
    A 4. percben Zsadányi labdájából Magyar került helyzetbe, de kivárt, így szögletre szerelték.
    Tíz perccel később Kolovics 18 méterről megcélozta Gulyás kapuját, de a békéscsabaiak portása kitűnő vetődéssel ártalmatlanná tette a labdát.
    A 27. percben Szabó ugratta ki Oasváthot, aki kitűnően tálalt be a kapu előterébe, ahol leshelyzetben Keszeg hat méterről a jobb sarokba lőtt, 1-0.
    A szünet után, a 47. percben Zsinka ugrott ki, Bíró kifutott elé és vetődve hárított.
    Négy perccel később Zsaldányi került helyzetbe, de 13 méteres lövését a kifutó és vetődő Gulyás hárította.
    Az 57. percben Takó kapott sárga lapot, miután megrúgta Mekszet.
    Tíz perc múlva ismét villant a sárga, miután Keszeg visszarántotta Fabulyát a pálya közepén.
    A 80. percben egyenlíthettek volna a viharsarkiak egy jobb oldali szöglet után, ám Miklya hiába ugrott magasra, egy kicsit elkésett és így a feje fölött elsuhant a labda.

Néhány perces tapogatózó játék után egyre inkább mezőnyfölénybe került a hazai csapat és hamar fölismerve lehetőségeit, egyre-másra vezette a támadásokat. Akadt dolga Gulyás kapusnak, de azért többségében csupán a békéscsabaiak 16-osának előteréig jutottak el a bányász csatárok. Az alaposan megszervezett békéscsabai védelem a 27. percig jól szűrte meg a támadásokat, ám ekkor - igaz, többedik alkalommal táncolt hasonló helyzetben a labda a békéscsabai kapuban - lesből ért el gólt a siófoki csapat. A folytatásban is szigorú őrizetet kaptak a Balaton-parti támadók, de a békéscsabai csatárok az első félidőben továbbra is kishitűen játszottak, így ritkán jutottak el Bíró kapujáig.
    A szünet után is jobbára a házigazdák irányították a játékot, a békéscsabaiak csak az utolsó 20 percre ocsúdtak fel, s ekkortól hiába vezettek gyakrabban támadásokat, már késő volt az egyenlítéshez, így elvesztették hosszú ideje tartó veretlenségi sorozatukat.
    Jó: Szabó, Ozsváth, Magyar, ill. Gulyás, Ottlakán, Csanálosi.

Nyilatkozatok
    Gellei Imre: — A Békéscsaba kitűnő sorozat után érkezett hozzánk és a mezőnyben igazolta jó hírét. Hetven percen keresztül mi kezdeményeztünk. Még két forduló van hátra, így nem közömbös, hogy csapatunk hányadik helyen végez.
    Vígh Tibor: — Játékunkkal nem vallottunk szégyent. A mérkőzést az első 20 percben veszítettük el.

6. Siófok 28 10 9 9 29-29 39
    7. Békéscsaba 28 10 8 10 25-28 38