Barcsi SC - Hajdúböszörményi Gépjavító Vasas SE 8 : 3

Szabad Föld Kupa
nézőszámok: ?
  1. ?' DÓCZI 1 - 0
    25' TÓTH (11-es) 2 - 0
    2 - 1 ?' KOVÁCS
    ?' GYERGYÁK 3 - 1
    ?' WINKLER 4 - 1
    64' GYERGYÁK 5 - 1
    66' GYERGYÁK 6 - 1

1973: Hargitay aranyat úszott
    Hargitay András Belgrádban az első világbajnoki aranyat nyerte Magyarországnak a 400 méteres vegyes úszásban. Renate Stecher (NDK) az első nő a világon, aki 11 másodpercen belül futotta a 100 métert: Ostravában 10.9 mp. alatt ért célba.

A Szabad Föld Kupa döntőjét május elsején a Bp. Vasas–Bp. Honvéd MNK-döntő előtt rendezték a Népstadionban. A két résztvevő a Barcsi SC és a Hajdúböszörményi Mg. Gépjavító csapata volt. Mivel a hajdúböszörményiek játszottak alacsonyabb osztályban, a barcsiaknak győzelemre volt szükségük a kupa elnyeréshez.

Barcsi SC: Bódis – Pintér, Kuczkó, Winkler – Karsai, Kiss – Gulyás, Börcsök, Gyergyák, Tóth, Dóczi. Edző: Mayer György. Cs.: Tóth, Angyal, Szokol, Lévai, Fodor, Tóth II., Otártics, Hoffer.
    Hajdúböszörmény: Szabó – Bíró, Fehér, Uzonyi – Nagy L. Nagy A. – Juhász, Szarka, Kovács, Gaál, Nagy I. . Edző: Kiss Antal. Cs.: Kathy, Kranyi, Virágh, Gorzsas, Juhász G.

A mérkőzés első perceiben úgy tűnt, hogy a piros-kék szerelésben játszó hajdúböszörményiek tarolnak, csak idő kérdése, hányszor veszik be a barcsiak kapuját. Különösen Szarka jeleskedett, ő veszélyeztette a legtöbbször Bódis kapuját. Azután a barcsiak felbátorodtak, és az ördöngösen cselező Gulyás jobbszélsőjük révén alapos bajt kavartak: a szélső beadását Dóczi fejelte a kapuba, 1:0. A 25. percben Gulyást csak büntető árán tudták szerelni, Nagy Béla tizenegyest ítélt, melyet Tóth értékesített, 2:0. Kovács ugyan szépített,(2:1), de aztán Gyergyák és Winkler feledtette a barcsiak rövidzárlatát, 4:1. A 64. és a 66. percben Gyergyák duplázott,(6:1), majd Tóth és Gulyás is betalált, (8:1). A Böszörmény Bíró és Gaál révén kozmetikázott valamelyest a végeredményen, (8:3). A két NB I-es csapat, az MNK döntőre várva, teljes átéléssel izgulta végig a mérkőzést – joggal!