Törekvés SE - Békéscsabai Törekvés MTE 0 : 1 14:30

2018.06.14, 09:34 (szerk.: 2018.06.14, 09:51)
    Békéscsaba - Törekvés 1:0 (0:0)

Bihari-út, 1000 néző - Vezette: Hertzka

Törekvés: Kiss II - Lőrinczi, Milkó - Juhász, Bóné, Déri - Sirály, Kristóf, Hegedűs, Kertész, Császár
    Békéscsaba: Andó - Durst, Urda - Donát, Fülöp, Marik - Kliment, Szilasi, Feith, Szák, Krajcsó

Sirály és Kristóf közösen kihagyott nagy gólhelyzete a mérkőzés első eseménye. A két csatár egy lépésre a kaputól "lyukat rúg". Kiss parádés védése kap tapsot. Felnyomulnak a pestiek, de a csatársor elidegesíti a legjobb helyzeteket.
    Fülöp kézzel érinti a labdát a tizenhatoson belül, a közönség tizenegyest reklamál, nyomban utána Urda a hatos sarkán elgáncsolja Sirályt, de Hertzka most sem adja meg a büntetőt. Durst a gólvonalról vágja ki Hegedűs bombáját. A túlsó kapunál Feith bombáz fölé.

II.FÉLIDŐ
    A csabai csatársor ebben az összetételben kezdi a II. félidőt: Krajcsó, Szilasi, Feith, Kliment, Szák.
    A csabaiak kondíciófölénye mindjobban kidomborodik.
    A 22. percben Marik labdájával Kliment kitör, a 16-osról lő és a későn vetődő Kiss fölött a hálóba esik a labda. 1:0.
    Déri előrehúzódik és a kapu előtt hat lépésre a kifutó kapus fölött mellé emeli a labdát.
    Szögletarány 8:3 (5:1) a Törekvés javára.

NYILATKOZATOK:
    Köves János edző (Békéscsaba): Megérdemelten nyertünk.
    Szeder István edző (Törekvés): Az első félidőben gólokkal voltunk jobbak, de nem volt lövőcsatárunk.

BÍRÁLAT:
    Egyenlő képességű csapatok nagy küzdelme a jobb kondíciójú vidékiek győzelmével. Az első félidőben a Törekvés hatalmas fölényben volt, de gólhelyzeteit nem tudta értékesíteni. A szünet után a békéscsabaiak jobb kondíciója domborodott ki.

A győztes csapat kapusa, Andó kitűnő formában védett. Több gólhelyzetet tett ártalmatlanná. Durst és Urda pompásan rombolt. A halfsorban Marik játszott nagyszerűen. Donáth és Fülöp is pompás formában van. A csatársorból Kliment játéka emelkedett ki. A többiek is igyekeztek.

A Törekvésben Kiss II a gólnál hibázott. A hátvédek közül Hilkó tetszett. Lőrinczi nincs jó formában. A halfsorban Boné lelkesedése dícsérhető. Déri és Juhász átlagot nyújtott. A csatársor ezúttal is gólképtelen volt.Igyekeztek a csatárok, de a kemény csabai védelemmel nem tudtak megbirkózni.

Hertzka Pál kisebb hibáktól eltekintve jól vezette a mérkőzést.

7. Békéscsaba 6 2 1 3 12:12 5