Bosznia-Hercegovina - Magyarország 1 : 1

hivatalos, barátságos válogatott mérkőzés
játékvezető : Lazarevski Sašo (Macedónia)
  1. bihsoccer.com: 5.000
  2. nso.hu: 8.000
  3. nb1.hu: 9.000

2014.02.26, 12:11
    Bicskei Bertalan és Gellei Imre is keretet hirdetett a jövő szerdai bosnyák-magyar felnőtt és U21-es barátságos válogatott mérkőzésre. A BB-csapatban különböző okokból Király Gábor, Hrutka János és Illés Béla sem szerepel, Torma Gábor 1997 után kapott ismét meghívót.
    Bicskei Bertalan szövetségi kapitány kijelölte 18 fős keretét a Bosznia-Hercegovina elleni barátságos labdarúgó-mérkőzésre (szerda 17.30, Zenica). Nem tagja a csapatnak Király Gábor: a felesége a napokban szül, ezért a kapus kérésére a szakvezető ezúttal eltekintett meghívásától. Hrutka János, az FTC védője sérülés miatt maradt ki, Illés Béla, az MTK középpályása pedig azért nem utazik, mert klubja két nappal a válogatott mérkőzés után bajnoki találkozón szerepel. Torma Gábor, a holland első osztályú Roda Kerkrade támadója 1997 után kaphat ismét lehetőséget a válogatottban.

A keret:
    kapusok: Babos Gábor (NAC Breda), Sáfár Szabolcs (SV Salzburg)
    védők: Korsós György (Sturm Graz), Sebők Vilmos (FC Energie Cottbus), Dragóner Attila (FTC), Juhár Tamás (Vasas), Bodnár László (Dinamo Kijev)
    középpályások: Dombi Tibor (Utrecht), Halmai Gábor (Hapoel Tel-Aviv), Dárdai Pál (Hertha BSC), Lisztes Krisztián (VfB Stuttgart), Lendvai Miklós (Beerschot), Vasile Miriuta (FC Energie Cottbus), Hamar István (Netanya), Rósa Henrik (Dunaferr)
    támadók: Horváth Ferenc (Maccabi Tel-Aviv), Fehér Miklós (Braga), Torma Gábor (Roda Kerkrade)

A keret tagjai vasárnap 11 órakor találkoznak a Népstadionban, ahonnan a dunavarsányi edzőtáborba mennek.

3. avatar: fgymat
    2013.05.24, 18:32
    Zenica, 2001. február 28., szerda (MTI) - A magyar labdarúgó-válogatott idei első mérkőzését Zenicán játszotta Bosznia-Hercegovina ellen. A két csapat a macedón Saso Lasarevski játékvezető sípjelére az alábbi összeállításban lépett pályára:

Barátságos labdarúgó mérkőzés:

Bosznia-Hercegovina - Magyarország 1-1 (félidő)

-----------------------------------------------

Zenica, 8000 néző, V: Lasarevski (macedón)

gólszerzők: Barbarez (22.) illetve Horváth F. (13.)

13. perc: Fehér emelt át Guso fölött, a labda Horváth F. elé
    került, aki 8 méterről a kapuba továbbított (0-1).

19. perc: Miriuta jobbról a rövid sarokra lőtt, a labda a
    bevetődő Fehér lábáról, 3 méterről a kapu mellé pattant.

22. perc: Tóth vesztette el a labdát a magyar térfél közepén,
    Topic 25 méterről alig lőtt mellé.

22. perc: Barbarez húzott el Juhár mellett és 14 méterről a
    kifutó Babos fölött a hálóba emelt (1-1).

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, a rossz minőségű
    pályán mindkét csapat futballistái sokat hibáztak. A magyarok
    birtokolták többet a labdát, de a helyzetek alapján a döntetlen
    igazságos.
    Idei első mérkőzésén a magyar labdarúgó-válogatott 1-1-es döntetlent játszott Zenicán Bosznia-Hercegovina ellen.
    62. perc: Barbarez 23 méteres szabadrúgását követően a labda
    centiméterekkel kerülte el a magyar kaput.

75. perc: Muhamerovic 20 méterről lőtt a magyar kapu fölé.

A második 45 percben, szakadó esőben a hazaiak játszottak
    fölényben, de igazán veszélyes helyzetet csak egy szabadrúgás után
    sikerült kialakítaniuk. Alacsony színvonalú találkozón igazságos
    eredmény született.

Bosznia-Hercegovina - Magyarország 1-1 (1-1)

sárga lap: Joldic (94.) illetve Halmai (61.)

végig nyílt volt a találkozó. Nem kell szégyenkeznünk az eredmény
    miatt, a színvonalat erősen befolyásolta a zuhogó eső.

4. avatar: magyarfutball.hu
    2010.01.10, 17:16
    Érdekesebb momentumok:

3. p.: Az első percek különösebb helyzet nélkül teltek, egyik csapat sem kapkodott a nagy hidegben.

4. p.: Hujdurovic szabadrúgása után Topic került helyzetbe, de Babos felszedte előle a labdát.

7. p.: Hujdurovic buktatta Fehért a jobb oldali oldalvonal mellett, de Miriuta szabadrúgása nem okozott veszélyt.

10. p.: Ismét Miriuta végezhetett el szabadrúgást, ezúttal 24 méterre a kaputól, de a sorfal fölött a kapu mellé emelt.

13. p.: Fehér robbant be egy jobboldalról bejövő labdára, átemelte azt a rosszul kifutó bosnyák kapuson, a labda Horváth elé került, aki a kapu közepébe lőtt. (0-1)

19. p.: Miriuta előreívelése után a kapu torkából szögletre mentettek a hazai védők.

20. p.: Ismét Miriuta Lacitól indult a magyar akció, aki jobbról beadott, a bevetődő Fehér azonban a kapu mellé lőtt.

21. p.: Tóth Norbert Korsós helyett Topicnak passzolt a tizenhatosunk előtt, szerencsénkre ő a kapu mellé lőtt.

22. p.: Egy perc sem telt el Topic helyzete óta, máris újabb bosnyák helyzet, ezúttal góllal: Barbarez kapott jó indítást, lefutotta Juhárt, és Babos mellett a hálóba lőtt. (1-1)

25. p.: Miriuta szöglete után Sebők fejére érkezett a labda, de a védő lökött, így kifelé következett szabadrúgás.

31. p.: Miriuta fordult le gyönyörűen védőjéről, majd meglódult a kapu felé, de cottbusi csapattársa, Hujdurovic kitűnő ütemben szerelte.

35. p.: A rendkívül mély talajon egyik csapat sem tudott helyzetet kidolgozni az elmúlt tíz percben.

40. p.: Tóth Norbert beívelését követően Guso kaparintotta meg a labdát Fehér és Horváth elől.

42. p.: Akrapovic "esett össze" Tóth Norbert mellett a tizenhatosunkon belül, de a játékvezető nem ítélt büntetőt a hazaiak javára.

44. p.: Miriuta lépett volna ki a védők között, de Papac szerelte.

46. p.: A szünetben kapust cseréltek a hazaiak: Guso helyére Mujcinovic állt.

48. p.: Topic éles szögből leadott lövését Babos fogta.

49. p.: Miriuta lódult meg a jobboldalon, középre adott, de az érkező Fehér nem érte el a labdát, mert Adzem lebirkózta.

50. p.: Barbarez cselezte át magát a magyar védelmen, de Sebők a lövés pillanatában szerelte.

51. p.: Tóth-Miriuta-Hamar volt a labda útja, a szélső azonban ahelyett, hogy beadott volna, gyengén Mujcinovic kezébe lőtt.

57. p.: Horváth került nagy helyzetbe, de a játékvezető les miatt megállította az akciót.

62. p.: Előbb Halmai kapott sárgát Mujcin lerántásáért, majd Topicot Brkic váltotta.

63. p.: Tóth Norbert felívelése után Fehér lőtt a kapu mellé.

65. p.: Hamar helyett Lisztes lépett pályára, Mujcin helyére Muharemovic állt.

72. p.: Horváth ívelt Fehérhez, aki azonban 8 méterre a kaputól nagy helyzetben elcsúszott.

73. p.: Fehér Miklóst Dombi váltotta.

75. p.: Folytatódik a cserék sora: Hota helyére Duro állt.

80. p.: A bosnyákok sztárja, Barbarez jött le, Joldic váltotta a pályán.

83. p.: Miskovic helyett Medvid lépett pályára.

84. p.: Medvid bemutatkozott: durván felrúgta Bodnárt, a magyar védőt ezután percekig ápolni kellett.

90. p.: A negyedik játékvezető öt perc hosszabbítást jelzett.

94. p.: Miriuta indította Dombit, de a játékvezető les miatt megállította a szélsőt.

5. avatar: fgymat
    2009.05.26, 21:00 (szerk.: 2009.05.26, 21:02)
    Két éve már találkozott a két csapat ( https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/926 ).Akkor a bosnyákok nagyon kemény játékot játszottak és mi nem bírtunk velük. Döntetlennel zárult a mérkőzés.
    Nagyon hideg időben és rendkívül mély talajon zajlott az összecsapás.

Az első félidőben, a kezdeti ismerkedés után mi támadtunk többet és veszélyesebben. Még negyed óra sem kellett a gólhoz. Egy jobbról érkező labdát Fehér átemelt a kapuson és az időben érkező Horváthnak nem volt nehéz dolga a kapu közepébe találni. Továbbra is mi irányítottuk a mérkőzést. A félidő közepén egy kis "rövidzárlat" az összjátékunkban és máris egy veszélyes helyzet és egy egyenlítő gól jelezte, hogy nem szabad lankadni.
    A mérkőzés hátralévő idejében mind a két csapat alakított ki helyzeteket. A játék kibontakozását nagyban hátráltatta a nagyon rossz talaj, a kemény, helyenként durva ellenfél és különösen a második félidő végén, a rengeteg, szinte folyamatos cserélgetés.

Ismét döntetlent értünk el a bosnyákok ellen. Még mindig nehéz megszokni, hogy ezekkel a csapatokkal tartozunk egy "súlycsoportba".