Vác FC - Vasas Danubius Hotels 2 : 6 14:30

2021.04.29, 14:41
    1997. augusztus 3., vasárnap (MTI) - Labdarúgó NB I., 3. forduló:

Vác FC - Vasas Danubius Hotels 2-6 (0-4)
    Vác, 2500 néző, V: Kiss G.

gólszerzők: Lévai (53.), Horváth P. (86.), illetve Szilveszter (17.), Váczi Z. (25., 35., 44.), Mónos (69.), Hámori (79.)
    sárga lap: Boda (27.), illetve Juhár (81.)
    cserék: Boda helyett Kovács P. (a szünetben), Nyikos helyett Sándor T. (63.), Füle helyett Andrássy (71.), illetve Pál helyett Kuntic (a szünetben), Maczó helyett Simon A. (75.), Hámori helyett Koltai (80.)
    jók: Babos Á., illetve Váczi Z., Hámori, Szilveszter

Kezdőcsapatok:

Vác FC:
    Halász - Lévai, Nagy T., Kasza, Boda J. - Vojtekovszki, Babos Á., Schwarcz, Nyikos - Horváth P., Füle

Vasas DH:
    Végh - Mónos, Geress, Juhár, Aranyos I. - Szilveszter, Váczi Z., Galaschek, Maczó - Hámori, Pál

Gellei Imre, a Vasas vezetőedzője azt nyilatkozta a mérkőzés előtt, hogy Vácott akarják visszaszerezni a Fáy utcában elhullajtott pontokat. Ezt megcáfolni látszott, hogy a 8. percben már erős, középre tartó lövéssel Lévai foglalkoztatta Végh kapust. Kisvártatva Vojtekovszki futott fel a jobb szélen, középre adott, Füle estében lőtt, a kapufáról pattant játéktéren kívülre a labda. Két perccel később váratlan fordulat történt. A 17. percben Nyikos elvesztett egy labdát, Szilveszter a jobb oldalon törhetett kapura, is nyolc méterről "kilőtte" a jobb felső sarkot (0-1).

A 25. percben Hámori a félpályától ívelt Váczihoz, aki senkitől sem zavartatva néhány lépést tett a labdával, s Halász fölött a kapuba emelt (0-2). A 35. percben ismét a jobb oldalon szőtték támadásukat az angyalföldiek. Megint Váczi került helyzetbe, a jobbösszekötő helyén éles szögből lövésre szánta el magát, a kapuba emelt (0-3). A 38. percben szépíthettek volna a hazaiak. Horváth kilépett a védők közül, már Végh kapus mellett is elhúzta a labdát, jobb oldalról lőhetett, a kapufát találta telibe. A 44. percben ismét Hámori indította Váczit, aki a változatosság kedvéért ezúttal középen tört kapura. Amint a 16-oson belülre ért, azonnyomban lőtt, s ezúttal sem hibázott (0-4).

Az 53. percben Vojtekovszki szögletét Lévai közelről kapura fejelte, a fővárosi piros-kékek védői csak nézték, amint a játékszer a gólvonalon túlra került (1-4). A 67. percben Horváth hat méterről lőhetett volna, ám ő tovább próbált cselezni - a kapu fölé emelt. A 69. percben Mónos a félpályától megindult, mintaszerűen végigvezette a labdát a váciak térfelén, 14 méterről lövésre szánta el magát, laposan a bal alsó sarokba talált (1-5). Nem sokkal később Nagy T. 18 méteres szabadrúgását magabiztosan védte Végh. A 79. percben Szilveszter Hámori elé tette a labdát, aki kissé kisodródott balra, ám 12 méterről így is a hálóba talált (1-6). A 86. percben Vojtekovszki ment el a jobb oldalon, Horváth elé tálalt, aki közelről a kapuba perdített (2-6).

Rövid "tapogatózás" után a Vasas úgy gondolta, hogy gyorsan döntésre viszi a dolgot. Tudatosan játszottak Gellei Imre edző tanítványai, és két gyors kontraakciót követően szűk félóra alatt már két góllal vezettek.

A második félidőben a Vasas rövid időre visszavett a nagy lendületből. Ekkor a sokat futó váci játékosok megpróbálkoztak a lehetetlennel, de ekkor csak egy találatra tellett az erejükből. Folytatódott a Vasas gólparádéja. Összességében az angyalföldiek 6-2-es idegenbeli győzelme igazságos. Szólni kell még Végh kapus teljesítményéről. A hét közben Angyalföldre igazolt hálóőr annyira magabiztosan védett, mintha már régóta a Vasas játékosa lenne.