Gázszer FC-Agárd - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 1 : 1 19:00

2021.04.25, 18:43
    1997. október 12. vasárnap (tud) - Labdarúgó NB I., az 5. fordulóban félbeszakadt mérkőzés "újrajátszása":

Gázszer FC - Zalahús-ZTE 1-1 (0-1)
    Székesfehévár, 2500 néző, v: Hanacsek

gólszerzők: Nagy (72.), illetve Filó (33.)
    sárga lap: Medvid (5.), Füzesi (40.), Lőrincz (59.), illetve Kocsárdi (23.), Sebők J. (61.), Szőke (76.), Gaál(81.), Molnár (85.)
    jók: Füzesi, Medvid, Lőrincz, illetve Vlaszák, Csóka, Sebők J.
    cserék: Kámán helyett Tóth Z. (82.), Molnár A. helyett Varga (87.), Sebők J. helyett Molnár L. (90.)

Gázszer FC:
    Matus - Lőrincz A. - Szalai Cs., Salacz J. - Toldi, Füzesi, Nagy L., Bekő, Medvid - Földes G., Tiber

Zalahús-ZTE:
    Vlaszák - Kocsárdi, Csóka, Filó - Szőke P., Sebők J.,, Molnár B., Gaál, Molnár A. - Németh T., Kámán

Az ötödik fordulóban vihar miatt félbeszakadt mérkőzést játszotta újra vasárnap a két együttes. Ezúttal a hazaiak kezdtek bátrabban. Percek alatt Földes akár el is dönthette volna a találkozó sorsát, de mindkét helyzetét elhibázta. Negyedóra után kiegyenlített lett a játék.

A középpályán jobban szervezte a játékot a vendég-együttes, és a 33. percben, első szögletéből meg is szerezte a vezetést. Sebők J. bal oldali beívelése után Filó négy méterről, a védők gyűrűjéből fejelt a kapu közepébe (0-1). Ezt követően is inkább a vendégek támadtak többet. Az utolsó percben Bekő 15 méteres lövését védte bravúrral Vlaszák.

Szünet után nagyobb sebességre kapcsolt a Gázszer, sorozatban alakította ki nagy helyzeteit. Az 50. percben Földes beadását az üres kapu torkában, óriási helyzetben Tiber nem érte el. Többet támadott a hazai együttes, sokat veszélyeztette a vendégek kapuját. Vlaszák azonban - kicsit bizonyítva is a fehérváriaknak, hogy néhány éve mellőzték, és onnan igazolt Zalaegerszegre - bravúrt bravúrra halmozott. Sorozatban akadályozta meg Tiberéket a gólszerzésben. A 72. percben Földes beadását Tiber hat méterről lőtte kapura. Vlaszák ekkor még kiütötte a labdát, de Nagy három méterről a kapu közepébe fejelte az egyenlítő gólt (1-1). Ezt követően is tovább támadott a hazai együttes, akadtak lehetőségei a vezető gól megszerzésére, de az egerszegi védelem továbbra is szervezetten, jól zárt.

A végig küzdelmes, közepes színvonalú mérkőzésen a Gázszer FC a találkozó nagy részében fölényben játszott, több helyzetet alakított ki. A vendégek rendkívül lelkesen, nagy akarással küzdöttek, megérdemelten szereztek pontot.

2015.01.29, 09:49
    08.23.19:00, 0-1-es félidei állásnál félbeszakadt. A szünetben óriási vihar zúdult a pályára, többször villámlott és a világítás is meghibásodott. Bede játékvezető 45 percnyi várakozás után megvizsgálta a játéktér talaját, majd úgy döntött, hogy az a mérkőzés folytatására alkalmatlan.