Haladás VFC - Békéscsabai Előre FC 4 : 0 14:30

Haladás VFC - Békéscsabai EFC 4-0 (2-0)
    Szombathely, 4000 néző, V: Cserna

gólszerzők: Varga (12.), Plókai M. (19.), Kovács S. (70.), Bonchis (81.)
    sárga lap: Vadas (50.), Fazekas (59.), Todorovic (75.), Erdei (89.)
    csere: Gabala helyett Balassa (a szünetben), Baumgartner helyett Bonchis (a szünetben), Plókai M. helyett Negrau (75.), illetve Takács helyett Stoica (36.), Kállai helyett Belvon (a szünetben), Fazekas helyett Brlázs (76.)
    jók: Tóth M., Kovács S., Vidóczi, illetve Valentényi, Raducu

Kezdőcsapatok:

Haladás VFC:
    Németh - Varga K., Tóth M., Gabala, Koller Á.- Baumgartner, Kovács, Vidóczi, Balogh - Fehér, Plókai M.

Békéscsabai EFC:
    Fülöp - Erdei, Diczkó, Balog - Raducu, Fazekas, Valentényi, Takács, Vadas - Todorovic, Kállai

Az első percekben a Békéscsaba próbálkozott, adódott is egy nagy helyzete, de ezt nem tudta kihasználni. Fokozatosan jött fel a Haladás, és a széleken vezetett támadások után az onnan beívelt labdákkal szemben tehetetlennek bizonyultak a békéscsabai védők. Ezeket a lehetőségeket jól használta ki a Haladás, és először a 12. percben Varga révén, (1-0) majd a 19. percben Plókai M. ismételve szerezte meg a vezetést (2-0). A biztos vezetés tudatában a Haladás könnyed játékkal labdatartásra rendezkedett be. A vendégek nem nagyon találtak megfelelő ellenszert annak, hogy közbe tudjanak avatkozni. A félidő második részében ismét volt egy-két próbálkozása a vendégcsapatnak, de csak a kapufát találták el.

Szünet után valamivel kiegyenlítettebb lett a játék képe. A Haladás kissé visszafogott lendületéből, ez kedvezett a Békéscsabának, mert megpróbálkozott támadásvezetésekkel. Azonban ezeket nem sok siker kísérte, mert a tizenhatos előtt elfogyott a csatárok tudománya. A szombathelyi csapat kontratámadásokkal kísérletezett ebben az időszakban, amely rendre zavart okozott a vendégek védelmében.

A mérkőzés hajrájára ismét a Haladás percei következtek és ez megmutatkozott az eredményességben is, hiszen újabb két találattal terhelte meg - Kovács és Bonchis révén - a vendégek hálóját.

A nyomasztó meleg ellenére a Haladás sokkal lendületesebben és tervszerűbben játszott és ilyen arányban is megérdemelten győzött.