Ecker-Stadler FC - Videoton FC Fehérvár 1 : 1 19:00

1997. augusztus 23., szombat (MTI) - Labdarúgó NB I., 5. forduló:

Ecker-Stadler FC - Videoton FC Fehérvár 1-1 (0-1)
    Akasztó, 1000 néző, V: Kiss B.

gólszerzők: Hadár (74.), illetve Urbonas (22.)
    sárga lap: Kertész (20.), Resko (37.), Hleba (55.), Hadár (65.), illetve Urbonas (29.), Bíró (81.), Takács (83.)
    piros lap: Molnár Z. (83.)
    csere: Holló helyett Hadár (a szünetben), Resko helyett Farkas A. (a szünetben), Hleba helyett Nagy S. (79.), illetve Róth helyett Pálfi (53.), Waltner helyett Horváth A. (79.)
    jók: Jeremejev, Hleba, Schultz, illetve Dulic, Waltner, Urbonas

Kezdőcsapatok:

Ecker-Stadler FC:
    Kiri - Schultz, Korol, Resko, Kertész - Molnár Z., Kovács Zs., Jeremejev, Hleba - Borgulya, Holló

Videoton FC Fehérvár:
    Bíró Sz. - Dulic, Makrickij, Schindler - Schneider, Dvéri, Urbonas, Tóth A. - Waltner, Takács, Róth F.

Kitűnő volt a gyep, az időjárás, a hangulat a Stadler és a Videoton akasztói bajnoki találkozója előtt. Hogy kinek jelentett ez előnyt, csak a mérkőzésen dőlt el. A hazaiak igyekeztek is, határozottan támadtak, a Videoton az első percekben kontrákkal jutott el Kiri kapujáig. A 7. percben a bal oldalon ügyetlenkedő Stadler-védők között Róth megkaparintotta a labdát, keresztbe ívelt, Dvéri azonban rosszul célzott. Egy perccel később a hazaiak előtt adódott kitűnő gólszerzési alkalom: Hleba ügyeskedett a fehérváriak 16-osa előtt, 18 m-ről lőtt, a bőrgolyó a felső lécen csattant. A kivágódó labdát Holló már csak gyengén tudta megfejelni, az Bíró zsákmánya lett.

Rohamozott az Ecker-Stadler FC legénysége, a Fehérvár csak bámulta, hogy Hlebáék mennyire ötletesen futballoznak. A két ukrán középpályás, Hleba és Jeremejev különösen elemében volt. A 22. percben hatalmas meglepetésre a Videoton szerzett vezetést: egy 25 m-es szabadrúgásból Urbonas keményen a léc alá bombázott (0-1). A gól meghozta az ezúttal tiszta fehérben pályára lépő Videoton-játékosok kedvét, mezőnyben átvették az irányítást.

A félidő végéig azonban érdemi esemény nem borzolta tovább a vendéglátók idegeit.

Három szögletrúgással "indította" a második játékrészt a Stadler, ám egyiknek sem lett meg az áhított eredménye. A hazaiak hiába igyekeztek, semmi nem sikerült nekik. Az 58. percben csodálatos kényszerítőzést mutatott be a Videoton. A hazai 16 sarkánál Tóth A. Takácshoz passzolt, aki remekül tálalta vissza a labdát. Tóth lövése azonban elsuhant a kapu előtt.

A 62. percben Farkas alaposan megforgatta az előbb ügyeskedő Tóthot. A székesfehérvári futballistát az apró akasztói "körbetáncolta". Kár, hogy beadása nem sikeredett jóra, odalett a lehetőség. A 68. percben Farkas ívelt jól keresztbe Bíró kapuja előtt, Kovács Zs. kétszer is próbálkozhatott, ám a vendégek hálóőre jól zárta a szöget. A 74. percben mégis "összejött" az egyenlítő gól. Egy bedobás után Hadár jól helyezkedett a Videoton kapuja előtt, őrzőjét megelőzte, háttal a kapunak fejelhetett. A magasan ívelt labda Bíró feje fölött a hálóba pottyant (1-1).

Érdekes párharcot vívott egymással a stadleres Molnár és a vendég Takács. Az utóbbi játékos gyakran kemény összetűzésbe keveredett őrzőjével, amelyen a 83. percben durvaságba fulladt. Takács egy sárga lappal "megúszta", Molnár viszont azonnal piros lapot kapott.

A két csapat végig keményen küzdött, hajtott. A helyenként egysíkú játékot csak a szabálytalanságok "tarkították". Kiss Béla játékvezető hét sárga és egy piros lapot mutatott föl a 90 perc során. Az 1-1-es végeredmény igazságosnak tekinthető.