2021.02.24, 18:11
    1997. október 18. szombat (tud) - Labdarúgó NB I., 13. forduló:

Vác FC - Kispest-Honvéd FC 3-2 (1-2)
    Vác, 1000 néző, V: Varga S.

gólszerzők: Nagy T. (6. - 11-esből, 73.), Schwarcz (78.), illetve Kovács B. (3., 40.)
    sárga lap: Hungler (6.), Mátyus (21.)
    cserék: Kádár helyett Bánföldi (a szünetben), Füle helyett Rob (61.), Babos helyett Strasser (78.), illetve Bárányos helyett Farkas A. (70.), Hungler helyett Hoffman (81.)
    jók: Nagy T., Schwarcz, illetve Kovács B.

Kezdőcsapatok:

Vác:
    Hámori - Nagy T. - Lévai, Boda - Vojtekovszki, Kádár, Babos, Schwarcz, Vén - Andrássy, Füle

Kispest-HFC:
    Vezér - Hahn - Medgyesi, Mátyus - Plókai A., Kovács B., Hungler, Bárányos, Némethy - Kabát, Jovanovic

A 3. percben már vezetést szerzett a Kispest. A felszabadítással késlekedő Nagy T. mellett Kovács B. 18 m-ről lövésre szánta el magát, a labda a jobb oldali kapufáról vágódott a hálóba (0-1). A 6. percben Hungler a Honvéd 16-osán belül kézzel elütötte a labdát egy fejelni felugró váci támadó elől, Varga játékvezető büntetőt ítélt. A magyar bajnokságtól ezen a mérkőzésen búcsúzó Nagy T. (a jövő héten Indonéziába szerződik) laposan a jobb alsó sarokba lőtte a 11-est (1-1). A 18. percben Boda a balösszekötő helyéről eleresztett 22 m-es lövése foglalkoztatta Vezért. Nem sokkal később Jovanovic középre gurítása Kovács Bélához került, a kapu bal oldalába tartó lövést Hámori csak vetődve tudta hárítani. A 40. percben a váci védők röviden szabadítottak fel. Kovács Bélához került a labda, aki ezúttal a bal felső sarkot lőtte ki (1-2).

Az 55. percben Nagy remek labdával indította Vojtekovszkit, aki jobbról középre adott. Andrássy tört kapura, ám a jó ütemben kimozduló Vezér védett. Kisvártatva hatalmas tüzijáték zajlott a Honvéd kapuja előtt. Schwarcz fejese már túljutott Vezéren, a gólvonalról egy védő kivágta a labdát, Schwarcz fejjel ismételhetett, ám a kispesti kapus ekkor már a helyén volt.

A 73. percben Nagy T. 25 m-ről végzett el egy szabadrúgást. Lövése félmagasan a kapu jobb oldalába vágódott (2-2). A 78. percben ismét Nagy T. végzett el pontrúgást, ezúttal a jobbösszekötő helyéről. A labda Schwarczhoz szállt, aki éles szögből 4 m-ről a rövid sarokba fejelt (3-2).

Miként a szakvezetők várták, nagy küzdelmet vívott egymással a bajnoki táblázat 11. és 16. helyezettje. A Honvéd két jól eltalált lövéssel lépéselőnybe került, amire a hazaiak csak egy büntetőből elért góllal tudtak válaszolni. Sokáig úgy tűnt, hogy a váciak csak futnak az eredmény után. A mérkőzés hajrájában azonban két pontrúgással a piros-kékek fordítani tudtak az eredményen. A győzelem megszerzésében Nagy Tibor remek szabadrúgásaival szerzett érdemeket, ő volt a mezőny legjobbja.