Haladás-Milos - Dunaferr SE 0 : 1 19:00

2019.02.17, 16:30
    Szombathely, 1998. augusztus 15. szombat (tud) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 4. fordulójában:

Haladás-Milos - Dunaferr SE 0-1 (0-0)
    Szombathely, 4500 néző, V: Kiss G.

gólszerző: Tököli (87.)
    sárga lap: Balogh (68.), Koller (70.), illetve Popovics (21.), Tököli (75.), Milovanovics (86.)
    csere: Plókai helyett Fehér (a szünetben), Kocsis helyett Halmosi (76.), Kovács helyett Vidóczi (81.), illetve Popovics helyett Cseke (63.), Zavadszky helyett Milovanovics (63.), Jeremejev helyett Rósa (79.)
    jók: Varga, Zugor, illetve Salamon, Jökl, Lengyel, Tököli

Haladás:
    Németh - Varga, Tóth M., Zugor - Bonchis, Kovács, Koller, Balogh, Kocsis - Plókai, Sztrapák

Dunaferr:
    Kovacsevics - Éger, Salamon, Mikler - Popovics, Zavadszky, Jökl, Lengyel, Jeremejev - Tököli, Nicsenko

A vendégcsapat kezdte jobban a játékot, az első negyedórában szinte végig a dunaújvárosiak irányítottak. A két középpályás, Zavadszky és Lengyel nagyon jól szűrték meg a szombathelyi támadásokat, és kitűnő labdákat adtak az elöl tartózkodó két éknek. Ők megpróbálták kihasználni a Haladás védelmében támadt réseket, és így kapura küldeni a labdát. Ezek azonban egy kivételével mindig célt tévesztettek. A 14. percben szabadrúgás után Nicsenko 8 m-ről leadott fejese a felső kapufáról pattant vissza. Ezután a Haladás is próbálkozott gyors ellentámadásokkal, de a vasiaknak is csak egy kapufa elérésére futotta erejükből. A 19. percben Bonchis 22 m-es lövése találta el a keresztlécet. Az idő múlásával kiegyenlítettebb lett a játék, sokáig a két 16-os között folyt a küzdelem, eseménytelenül.

A szünet után Fehér beállításával felgyorsultak a Haladás támadásai. A gyorslábú csatár a Dunaferr baloldali védelmét többször is zavarba tudta hozni, más kérdés, hogy alakításai nyomán sem született szombathelyi gól. A 67. percben Fehér gyors elfutását követően a középen tartózkodó Kovács kapta a labdát, aki már csak Kovacseviccsel állt szemben, de 17 m-ről csúnyán fölé lőtt. A vendégek ugyanakkor ismét lábrakaptak, és egyre több veszélyes kontraakciót vezettek a hazaiak kapujára. A 87. percben egy ilyen gyors ellentámadás végén Lengyel nagyszerű labdát adott Tököli elé, aki 17 m-ről a kapu közepébe lőtt (0-1).

A győzelmet jobban akaró vendégcsapat megérdemelten szerezte meg Szombathelyen a három pontot.