Balaton TV-Siófok - Diósgyőri FC 2 : 1 17:00

2018.10.09, 12:02
    Siófok, 1999. május 29., szombat (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 32. fordulójában:

Balaton TV-Siófok - Diósgyőri FC 2-1 (1-1)

Siófok, 1500 néző, V: Arany
    gólszerzők: Lukács (36., 65), illetve Buzás (32., 11-esből)

Siófok:
    Posza - Juhász, Bimbó, Csoknyai (Ördög a szünetben), Szabadi - Kovács B. (Soós 55.), Sallai, Győri, Perger - Pest K., Lukács (Pozsér 90.)

Diósgyőr:
    Nagy Z. - Földvári (Farkas 60.), Szmiljanics, Téger, Turóczy - Lipták, Szabó T. (Ternován 70.), Kákóczi, Szabados - Domokos, Egressy

20. perc: Kákóczi 30 m-es lövése gondot okozott Poszának, de a kapus remekül hárított.
    25. perc. Kovács B. labdájával Csoknyai került jó helyzetbe, de közelről óriásit hibázott, és kapu mellé lőtt.
    28. perc: Egy Domokos-Egressy adogatás után utóbbi 5 m-ről a kapu mellé helyezett.
    32. perc: Egressyt buktatta a 16-oson belül Győri, a megítélt 11-est Buzás a jobb alsó sarokba lőtte (0-1).
    36. perc: 25 m-re a vendégkaputól szabadrúgáshoz jutott a Siófok, Győri labdáját Lukács magasan felugorva a jobb felső sarokba fejelte (1-1).
    50. perc: Kovács 30 m-ről ívelt a vendégkapu elé, Ördög lekezelte a labdát és centiméterekkel a kapu mellé lőtt.
    55. perc: Kovács B. 25 m-es szabadrúgását Nagy Z. bravúrrl védte.
    65. perc: Korszerű hazai támadás után Győri a kapu elé ívelt és a magasan felugró Lukács a bal alsó sarokba fejelt (2-1).
    69. perc: A vendégek egyik kontratámadása után Domokos nagyerejű lövését Posza óriási bravúrral védte.
    75. perc: Kovács-Ördög adogatás után utóbbi 12 m-ről a felső lécre lőtt.
    78. perc: Domokos pattogós lövését fogta bravúrral Posza.

A nagy hőség ellenére végig változatos és jóiramú mérkőzést vívott a két sportszerű csapat. Az első félidő enyhe diósgyőri fölénnyel telt el, de szünet után majdnem minden esetben az történt a pályán, amit a siófoki csapat akart. Teljesen megérdemelt a győzelem, akár nagyobb arányú is lehetett volna.