Budapesti VSC-Zugló FC - Gázszer FC 1 : 2 17:00

2018.10.09, 12:52
    Budapest, 1999. május 29., szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 32. fordulójában:

BVSC-Zugló FC - Gázszer FC 1-2 (0-2)

Szőnyi út, 100 néző, V: Puhl
    gólszerzők: Usvat (44.), illetve Földes (14., 38.)
    sárga lap: Bajics (66.), Vincze (71.), illetve Salacz (18.)

BVSC:
    Rott - Bondarenko (Szilágyi, 43.) - Vincze, Balogh, Pomper - Csillag (Bozsik, 56.), Polonkai, Bajics, Usvat - Aubel, Détári

Gázszer:
    Kövesfalvi - Szalai - Urbonas, Dvéri, Korol - Dulics, Zimmermann, Bekő, Salacz - Simek (Móri, 49.), Földes (Tiber, 90.)

14. perc: Bekő Földeshez játszott, aki egy testcsellel két védőt is becsapott, majd 16 m-ről a jobb felső sarokba lőtt (0-1.)
    38. perc: Földes kapott labdát a BVSC 16-osán belül és mivel senki sem zavarta, kapura fordult, majd 15 m-ről, laposan a jobb alsó sarokba gurított (0-2).
    40. perc: Détári kapott egy hosszú indítást, a vendégek 16-osán belül mellre vette a labdát, majd mielőtt az a földre pattant volna, lőtt, Kövesfalvi szép mozdulattal védett.
    44. perc: Usvat vezetgette a labdát, a Gázszer-védők behúzódtak előle, ezért a középpályás 18 m-ről laposan lőtt, a labda a későn vetődő Kövesfalvi mellett a jobb alsó sarokban kötött ki (1-2).
    51. perc: Salacz emelt Dvéri elé, a középpályás 12 m-ről leadott lövése kipattant Rottról, érkezett Zimmermann, de ő is a kapusba lőtt.
    53. perc: Détári 20 m-ről végzett el szabadrúgást, lapos lövését Kövesfalvi csak másodszorra tudta megkaparintani.
    54. perc: Földes passzolt Mórihoz, a csereként beállt fiatal játékos tiszta helyzetben, senkitől sem zavartatva, 10 m-ről a kapu mellé gurított.
    69. perc: Dvéri adott be a jobb oldalról, Bekő 3 m-ről a kapuba fejelt, de Puhl les miatt nem adta meg a gólt.
    73. perc: Földes 20 m-es lövése irányt változtatott Pomper sarkán, a labda a kapufára pattant, majd onnan Zimmermann elé, aki Rottba lőtt.

Az első félidőben a Gázszer, a másodikban a BVSC játszott jobban. A közepes színvonalú, de nagyon küzdelmes mérkőzésen a döntetlen a játék képe alapján reálisabb lett volna.