Ferencvárosi TC - Vasas Danubius Hotels 1 : 2 20:00

1. avatar: fgymat
    2022.12.29, 18:31
    Csak az MTI tudósításában kapott sárga lapot Aranyos Imre, más források (Nemzeti Sport, Futballmanach, Futballévkönyv 2000, Focivilág) nem ír róla.

2018.09.13, 13:30
    Budapest, 1999. augusztus 6., péntek (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 1. fordulójában:

Ferencvárosi TC-Vasas Danubius Hotels 1-2 (1-0)

Üllői út, 7395 néző, V: Bede
    gólszerzők: Kovács (38.), illetve Galaschek (58.), Juhár (70. - 11-esből)
    sárga lap: Kriston (27.), Lakos (30.), Szűcs L. (70.), illetve Tóth A. (15.), Aranyos (27.), Szilveszter (52.)
    csere: Bárányos helyett Kulcsár (67.), Tóth M. helyett Fülöp (78.), illetve Herczeg helyett Szilveszter (a szünetben), Aranyos helyett Tíber (83.)

Ferencváros:
    Szűcs L. - Lakos - Szűcs M., Mátyus, Nagy - Kriston, Bárányos, Kovács, Füzi - Tóth M., Horváth

Vasas:
    Végh - Juhár - Mónos, Tóth A., László - Herczeg, Zováth, Galaschek, Aranyos - Kabát, Sowunmi

9. perc: Kovács lépett ki a Vasas védői közül, egyedül vitte rá a labdát Véghre, de 12 m-ről mellé lőtt.
    32. perc: Sowunmi hozta el a labdát két ferencvárosi védő között, a 16-oson belülre érve középre gurított, Kabát elől Nagy röviden szabadított fel, a lecsorgó labdát a nagy lendülettel érkező Mónos 17 m-ről fölé lőtte.
    38. perc: Kriston húzott el a jobb szélen, középre gurított, Tóth M. 3 m-es lövését Végh lábbal védte, a kipattanó labdát Kovács 10 m-ről ballal a kapu közepébe lőtte (1-0).
    41. perc: Bárányos húzott el a jobb szélen, beadását Tóth M. sarokkal passzolta tovább Kovács elé, aki 8 m-ről keresztbe lőtt a kapu előtt.
    43. perc: Füzi végzett el szögletrúgást a bal oldalról, beadását Mátyus 15 m-ről kapura fejelte, Végh látványos vetődéssel fogta meg a bal sarokba tartó labdát.
    50. perc: Bárányos szöglete után Mátyus visszafejelte a labdát, Tóth M. 7 m-es fejese után Végh a léc alól ütötte ki a labdát.
    57. perc: László húzódott előre, 30 m-ről váratlanul lőtt, a labda alig fél méterrel kerülte el Szűcs L. kapuját.
    58. perc: Kabát baloldali szögletét követően Szilveszter továbbcsúsztatta a labdát és Galaschek előre vetődve 10 m-ről a bal sarokba fejelt (1-1).
    70. perc: Szilveszter átadásával Aranyos tört be a 16-oson belülre, eltolta a labdát Szűcs L. mellett, aki elhúzta a középpályás lábát, 11-es!

A büntetőt Juhár a jobbra vetődő Szűcsöt becsapva, laposan a bal sarokba lőtte (1-2).

A változatos, de közepes színvonalú mérkőzésen második félidei jobb játékának köszönhetően a Vasas megérdemelten nyert.