Diósgyőri FC - Nagykanizsai Olajbányász FC 1 : 1 16:00

Diósgyőr, 1999. szeptember 18., szombat (tud) - A labdarúgó PNB 6. fordulójában:

Diósgyőri FC-Nagykanizsai Olajbányász FC 1-1 (0-1)

Diósgyőr, 3500 néző, V: Szabó Zs.
    gólszerzők: Timko (73.), illetve Zahorecz (5.)
    sárga lap: Radu (25.), Kunzo (77.), Raican (84.), illetve Marinkovics (29.), Panghy (85.)

Diósgyőr:
    Nagy Z. - Szakos, Timko, Kunzo, Kovács T. - Páling, Radu, Buliga (Dukon, 58.), Kákóczki (Lipták, a szünetben) - Barva (Raican, 58.), Frunza

Nagykanizsa:
    Kovácsevics - Pálfi, Panghy, Crnomarkovics - Farkas J., Agics, Zahorecz (Kiss, 85.), Svélecz (Gordian, 65.), Marinkovics - Horváth Gy., Szőcze (Kerekes, 59.)

5. perc: Zahorecz pontos adogatás után középen kényszerítőzött Szőczével és a visszakapott labdát 13 m-ről laposan a kapu közepébe helyezte (0-1).
    41. perc: Nagy tüzijáték alakult ki a vendégek 16-osán belül, amelynek végén a berobbanó Timko 6 m-ről a felső lécre fejelte a labdát.
    51. perc: Buliga visszagurítását Frunza 17 m-ről a bal alsó sarok mellé lőtte.
    67. perc: Gordian jó átadással helyzetbe hozta Kerekest, ám a csatár az ötösön elesett a labdában.
    70. perc: Marinkovics 18 m-ről nagy erővel lőtt, Nagy Z. bravúros vetődéssel szögletre tolta a labdát.
    73. perc: Radu a bal oldalról végzett el szögletet, labdájára Timko érkezett a legjobb ütemben és 5 m-ről a kapu bal oldalába fejelt (1-1).

Az első félidőben a vendégek higgadtan és ügyesen futballoztak, megérdemelten szerezték meg a vezetést. A diósgyőrieket megrendítette a gyorsan bekapott gól és csak nehezen tudták rendezni soraikat. A fordulást követően a piros-fehér együttes sorozatban vezette támadásait és egy pontrúgást követően sikerült egyenlítenie. Az ellentétes félidők mérkőzésén reális volt a döntetlen.