Magyarország - Ausztria 4 : 1 15:00

1. avatar: ingersheim
    2014.04.27, 13:23 (szerk.: 2017.04.06, 13:04)
    Az érdeklődés fokozására bejelentették, hogy a találkozó előtt ünnepélyes kezdőrúgás lesz, amire József főherceg fiát kérték fel. A kezdőrúgás elmaradt, de a másik "attrakció", a postagalambok felengedése megtörtént. A mérkőzés végeredményét postagalambok röpítették különböző városok galambászainak.
    Második gólunk így született meg: A két magyar hátvéd, de különösen Rumbold óriási, 60-70 méteres rúgásaival állandóan a bécsi kapu elé tereli a játékot. A 18. percben is ez történik. Rumbold előrerúgott labdáját Braun magas lövéssel küldi kapura. Vladár hibásan fogja, mire az amúgy is pörgő labda Kaltenbrunner keze alatt a hálóba kerül, a közönség nem kis örömére, de a bécsi csapat annál nagyobb fájdalmára.

Nagy Béla: Tempó magyarok
    Válogatott mérkőzések - válogatott történetek 1901-1931

2. avatar: fgymat
    2009.05.09, 16:47 (szerk.: 2017.04.05, 21:04)
    A csapatot a válogató bizottság állította össze.

Az osztrákok annyira magabiztosak voltak, hogy az újságírók postagalambokat is magukkal hoztak: mondván, majd azok viszik hírül az osztrák csapat góljainak hírét... Nos egyetlen galamb is elég lett volna.

A mieink már az első félidőben dűlőre vitték a dolgot, hiszen 3:0-as előnyre tettek szert.