Nagykanizsai Olajbányász FC - Ferencvárosi TC 0 : 2 13:00

Nagykanizsa, 1999. november 7., vasárnap (tud.) - A labdarúgó PNB 12. fordulójában:

Nagykanizsai FC-Ferencvárosi TC 0-2 (0-1)

Nagykanizsa, 10 000 néző, V: Ábrahám
    gólszerzők: Horváth P. (6.), Bárányos (92.)
    sárga lap: Farkas (17.), illetve Bócz (41.)

Nagykanizsa:
    Kovácsevics - Pálfi (Pulai, 51.), Kenéz, Kónya - Zahorecz, Agics, Farkas (Panghy, 70.), Crnomarkovic, Gordian (Marinkovic, a szünetben) - Szőcze, Kerekes

Ferencváros:
    Szűcs L. - Kriston, Lakos, Mátyus - Bárányos, Füzi, Schultz (Lilik, 90.), Jagodics, Bócz (Nagy N., a szünetben) - Horváth P., Tóth M.

6. perc: Gyors indítással Horváth P. száguldott el a jobb oldalon, Kónya nem tudott lépést tartani vele, a csatár egészen az ötösig vitte a labdát, majd laposan a hosszú sarokba lőtt (0-1).
    14. perc: Crnomarkovic távoli bombáját fogta vetődve Szűcs.
    30. perc: Szőcze tört középen előre, jól ugratta ki Zahoreczet, aki elhamarkodottan Szűcs kezébe emelt.
    36. perc: Formás vendégtámadás végén Füzi bal oldali beadását Horváth P. nagy helyzetben, senkitől sem zavartatva 8 m-ről a jobb kapufa mellé fejelte.
    51. perc: Marinkovic lerántása miatt a hazaiak szabadrúgáshoz jutottak az FTC kapujától 21 m-re. A sértett jól eltalált lövése alig ment mellé.
    59. perc: Schultz mértani pontosságú hosszú indításából Tóth M. játsztotta tisztára magát, majd 14 m-ről laposan a jobb sarok mellé lőtt.
    67. perc: Mátyus keresztlabdáját Bárányos kezelte le, akinek egy csel után közelről leadott lövése az egyik védőről pattant szögletre.
    82. perc: Tóth M. sorra cselezte ki a védőket, de kisodródott, így lövése Kovácsevics könnyű zsákmánya lett.
    92. perc: Gyors ferencvárosi kontra eredményeként Horváth P. nagyszerű kiugratása után Bárányos ügyesen emelt Kovácsevics fölött a hálóba (0-2).

Alacsony színvonalú, küzdelmes mérkőzésen a Ferencváros gyorsan vezetést szerzett. Ezt követően a Nagykanizsa játszott enyhe fölényben, a vendégek támadásai azonban veszélyesebbek voltak. Végeredményben a Ferencváros győzelme megérdemelt.