Siófok FC - Kispest-Honvéd FC 1 : 0 13:00

2018.07.15, 12:14 (szerk.: 2018.09.13, 15:58)
    A futbalmanach és a Nemzeti Sport Sallai helyett Földesnek ad lapot.

2018.07.15, 12:14
    Siófok, 1999. december 8., szerda (tud) - A labdarúgó PNB 14. fordulójából elmaradt mérkőzésen:

Siófok FC - Kispest-Honvéd FC 1-0 (1-0)
    Siófok, 300 néző, V: Kiss B.
    gólszerző: Földes (23.)
    kiállítva: Borgulya (65.)
    sárga lapok: Juhász (58.), Sallai (68.), illetve Piroska (17.), Hungler (83.)

Siófok:
    Bíró - Mester, Szabadi, Juhász, Hanák - Grósz (Czakó, 80.), Sallai, Balogh (Gosztonyi, 57.), Kun - Zabundu, Földes (Bévárdi, 90.)

Kispest:
    Vezér - Szekeres (Plókai, a szünetben), Hungler, Medgyesi - Dubecz, Szekér, Füzi, Piroska (Szabó, 63.) - Borgulya, Wukovics, Domokos (Fehér, 52.)

17. perc: Bíró kapusról kipattant a labda, Wukovics pedig 6 m-ről, óriási helyzetből a bal kapufa mellé emelt.
    23. perc: Hanák baloldali beadását Földes az ötös jobb sarkáról félmagasan a kapu bal oldalába lőtte (1-0).
    40. perc: Wukovics négy lépésről sem tudott gólt lőni, a gólvonalon fekvő Juhászt találta telibe.
    54. perc: Borgulya 12 m-ről fordulásból lőtt, Bíró szögletre ütötte a labdát.
    65. perc: Kun megráncigálta Borgulya mezét, erre a kispesti középpályás a félpályánál nyakonütötte a siófokit. Kiss Béla játékvezető azonnal kiállította a vendégek csatárát.
    83. perc: Hanák átadásával Czakó lépett ki a jobbösszekötő helyén és jó helyzetből leadott 14 m-es lövését Vezér vetődve hárította.

A lelkes siófoki együttes azzal tudott nyerni, hogy kevés lehetősége közül egyet kihasznált az alacsony színvonalú mérkőzésen.