Vác FC - Rákosmente FC 1 : 2 17:30

1. avatar: Blind Scout
    2020.08.03, 11:16
    Az előző idényt az NB II-ben töltő Vác FC pályaválasztóként fogadta a kilencedik éve NB III-as Rákosmente FC csapatát pályaválasztóként, kellemes, kora esti időben, kb. 150 néző előtt az NB III Közép Csoport első fordulójában. A váciak lassabbak, körülményesebbek voltak, a szélsőjátékot otthon felejtették, statikus játékuknak éles ellentéte volt a Rákosmente gyorsabb, agresszív játéka, sok labdaszerzéssel a középpályán. Kiemelendő Torda Bence, a Rákosmente hetese, rengeteget futott, amivel sokszor már a váci térfélen két-három váci hátvéddel szemben megakasztotta a váci támadásépítést. Az első gól az első féidőben szögletből esett, gólszerző: Tordai, (0:1). A második rákosmenti gól a szokásos középpályás letámadás majd egy felpassz után jött, Vattai a jobbösszekötő helyéről, 40-45 méterről átemelte a kint álló váci kapust (0:2). A Vác nem adta fel, Szalánszki két percre rá egy kippattanót belőtt (1:2.) A Vác lőtt egy felső lécet és egy kapufát (utóbbinál a Rákosmente kapusa a kapufánál állt, visszahúzta a kezét, hogy ne legyen szöglet.) Újabb egyenlítési lehetőség: a gólba tartó váci fejest a csapattárs védő módjára kicsúsztatta. Végeredmény: 1:2. A Vác - helyzetei ellenére - nem érdemelt pontot, a Rákosmente gyorsabb, lelkesebb játékában végig ott volt a harmadik gól lehetősége. Tordai Bence játéka magasabb osztályban játszó támadók számára is példa lehet.