2021.12.04, 19:44 (szerk.: 2021.12.05, 11:00)
    Üllől-ut.
    Biró: Herczog Ede.

A legnagyobb elragadtatás hangján szólhatunk a BTC minden izében kitűnő csapatának a telje­sítményéről.
    A piros-fehéreket egykor annyira jellemző lelke­sedés hatja át az egész csapatot, a melynek min­den része kitűnő. Gyorsak a szélső csatárok, pom­pásan stoppolnak, adogatnak és lőnek a belsők. Pocz egyenesen fenomenális s Késmárky szom­szédságában még jobban érvényesül, mint Saly mellett.
    Koronája a csapatnak a halfsor, a melynek Eínwag a főerósége. A védelemben talán csak Szendrő nem érte még el legjobb formáját. Bihari egészen biztos a kapuban.
    A match legnagyobb részében a BTC volt ura ahelyzetnek. Á csatársor vehemens támadásainak képtelen volt ellentállani a gyenge formában lévő MAC védelem s a még gyöngébben operáló fede­zetsor.

Sovány dolog volt a csatársor ideges játéka is. Bodnárból állott az egész, ő ki is tett magáért, dehát egyedül nem lehet boldogulnia a BTC véde­lemmel. Dicséretet csak azért érdemel a MAC, mert a súlyos vereség ellenére is teljes erejéből küzdötte végig a mérkőzést

Hercogról meg kell jegyeznünk, hogy a hoszszu pihenő nem vált előnyére. Kiváltképpen az offside megítélésében a hibák légióját követte el.
    A játék lefolyása ez volt: A MAC kapott előbb lábra, de csakhamar érvényesült a BTC készebb formája s állandóan veszélyeztette a MAC kapuját.
    Az első goal Mészáros lefutásából támadt a 12. p.-ben. Czenterezett labdáját Pócz fejeselte a kapuba. Ezután változatos mezőnyjáték követke­zett, kornerekkel fűszerezve, de pozitív eredmény nélkül. A 39. p.-ben Horváth egyéni játékkal áttört a MAC védelmén és helyezett goalt lőtt (2:0).

A második félidőben már a 2. p.-ben goait csi­nált Pócz, Dobó czenteréből.
    A MAC most már energikusabban lépett föl,de nem volt szerencséje. Előbb Rácz hibázott kedvező goalhelyzetben, majd Bodnár éles lövé­sét fogta el bravurosan Bihari.
    A 20 p.-ben ujra a MAC kapu elé került a labda s ezúttal a Tóth-al a második goal után helyet cserélt Medgyessy volt a goallövő. A kapu előtti kavarodás hevében öngoalt csinált (4:0). Ezzel véget ért a MAC ellentállása.
    A 24. p.-ben Pócz csinált három lépésről —off side helyzetben — goalt. majd a 42. p.-ben Horváth lövése talált utat a kapuba.

Sporthirlap, 1914. március 2.

2021.07.29, 21:59 (szerk.: 2021.12.05, 11:01)
    BTC — MAC 6 : 0.

A legelső két bajnoki év győztesei a piros-fehérek, a kik később, ha bajnokságot már nem is tudtak nyerni, nemzetközi mérkőzéseiken mindig oly nagy akaraterővel és határtalan lelkesedéssel játszottak, hogy a legfanatiku­sabb klubférfiak is mindig szeretettel gondoltak rájuk, ismét előtérbe kerültek. Tegnap az FTC, a sok évi bajnok­csapat és az MTK, a bajnokság idei favoritja szenvedett vereséget az osztrák szomszédoktól honi pályán, a fő­városi sportközönség ezrei előtt. Az egyedüli vigasztaló momentum, hogy most, a mikor csődöt mondott legjobb csapataink tudománya, hirtelen ismét felragyog a BTC csillaga.

Nagyszerű formában van ma a Budapesti Torna- Club. Két mérkőzést játszott tavaszszal és mindegyiken hat-hat goalt rúgott. A múlt héten még az volt a véle­mény, hogy jó ugyan a BTC, de csak a nagy pálya által meghandicapelt III. kerület ellen ; ma azután kiderül, hogy a nagy csapatok egyikét is éppen olyan bizton­sággal tudja legyőzni.
    A piros-fehérek legjobbjai Bihari, Kőszegi és Einwág voltak, mig a csatársorban a kapu előtti nyugodt játéká­val Pócz és Horváth tűnt ki. Bihari bravúros védése, a melylycel Bodnárnak nem egy, vehemens erővel a kapura irányított labdáját védte, viharos tapsokra ragadta a nézőket. Kőszegi jó munkájának köszönhető, hogy a MAC balszárnya, a mely bukdácsolásával szánalmas lát­ványt nyújtott, egyáltalában nem tudott boldogulni. Einvag pompásazn fogta a Rácz—Bodnár-szárnyat, a melynek összmunkáját a match legnagyobb résaében sikerült megakadályoznia.
    A sárga-kékek a második félidő közepéig még csak tartották magukat, de az öngoal után teljesen elkészültek erejükkel. A MAC nem volt rossz, a mezőnyjáték alapján pedig egyáltalában nem érdemelt meg ilyen súlyos vere­séget, azonban nem volt szerencséje, és játékosainak egy- egy hibás helyezkedése máris rendszerint goalt vont maga után.

Kezdés után eleinte MAC támad, majd a BTC is megközelíti Dömötör kapuját és a 12-ík perczben Mészáros középreadott labdája Pócz fejéről a kapuba kerül. Érde­kes mezőnyjáték következett, a melyben hosszú ideig a védelem a csatárok minden kísérletét megakadályozta. Öt perczczel a félidő vége előtt Horváth a félvonalról megszökik az előrehuzódott MAC védelemtől és kettőre növeli a goalok számát.

Félidő 2 : 0.

Szünet után nem telik bele két percz, és Dobó beadott labdáját a kapuból kifutó és elcsúszó Dömötör mellett Pócz a hálóba juttatja. Most ébred csak fel a MAC. Támadás támadást követ, de Bihari Bodnár leg­szebb lövéseit is nagy szerencsével párosult bravúrral elfogja. A félidő közepe felé felszabadul Bihari kapuja, a csatárok nyomban előretörnek, és a kapu előtti kava­rodásban Medgyessy öngoalt vét (4 :0 !). Ekkor már csak szemlélője a MAC a játéknak, és ez a csüggedés még a bírót is annyira befolyásolja, hogy Pócz feltűnő off-side helyzetét észre sem vette, a mikor a kis csatár egy balról beadott labdát nyugodtan a sarokba helyez el. A hatodik goal az utolsó perczekben esett Horváth remek lövéséből.

Bíró : Herczog Ede