Újpest FC - Kispest-Honvéd FC 7 : 2 16:30

2015.05.15, 20:04 (szerk.: 2017.06.23, 14:16)
    Az Újpest - Kispest-Honvéd találkozó előtt a rendőrség rövid időre, a kispesti szurkolótábor megérkezéséig és a stadionba történő bejutásáig lezárta a Megyeri út egy szakaszát.
    Az intézkedésre azért került sor, mert a létesítmény átépítése miatt sok még a törmelék és a zúzalékkő a pálya környékén. A két együttes szurkolótábora között a korábbi találkozókon többször is összecsapásokra került sor, a rendőrség az esetleges újabb incidensnek próbálta meg így az elejét venni. Sikerrel, mert semmiféle rendbontásra nem került sor a mérkőzést megelőzően.

Labdarúgó NB I, 8. forduló:

Újpest - Kispest-Honvéd 7-2 (3-1)
    Megyeri út, 4000 néző, V: Sápi

gólszerzők: Tokody (15.), Vagner (17.), Kunzo (42., 73.), Dvéri (59.), Lőw (62.), Medgyesi (84.), illetve Faragó (29.), Sasu (50.)
    sárga lap: Medgyesi (51.), Tamási (60.), illetve Müller (11.), Tóth (17.)

Újpest: Posza - Medgyesi, Tamási, Pető - Erős, Szélesi (Galaschek 75.), Kunzo, Dvéri, Lőw (Poljakovic 83.) - Tokody (Frunza 64.), Vagner
    Kispest-Honvéd: Tóth - Téger, Pasic (Goncalves 52.), Balint, Müller (Szekeres 39.) - Dubecz (Lipták 83.), Pintér, Kovács B., Piroska - Faragó, Sasu

15. perc: Szélesi a saját térfelén szerzett labdát, egyedül indult meg, egy megkerülős csellel maga mögött hagyta Müllert, majd jobbról, élesen középre adott labdáját Tokody 12 m-ről egyből a jobb sarokba helyezte (1-0).
    17. perc: Dvéri ívelésére Vagner és Tóth egyszerre érkezett, a csatár megtolta a labdát, az ütemet tévesztő kapus pedig elhúzta Vagner lábát. A 11-est Tokody a bal sarokra helyezte, Tóth látványos vetődéssel kiütötte a labdát, ám éppen az érkező Vagner elé, aki 7 m-ről az üres kapuba gurított (2-0).
    29. perc: Pintér az újpesti térfél közepéről nagyszerű ütemű labdával ugratta ki Faragót, a kispestiek középcsatára 13 m-ről, ballal a bal sarokba lőtt (2-1).
    42. perc: Dubecz a saját 16-osának vonalából középre játszott, Kunzo lecsapott a labdára, és egy cselt követően 15 m-ről laposan a jobb sarokba helyezett (3-1).
    50. perc: Piroska cselezgetett a baloldalon, majd lágyan középre ívelt, Sasu 7 m-ről az egymásra váró védők között kibújva a kapu közepébe bólintott (3-2).
    59. perc: Dvéri a Kispest kapujától 40 m-re végezhetett el szabadrúgást, lapos bombája a meglepett Tóth lábai között a kapu közepébe vánszorgott (4-2).
    62. perc: Lőw-Dvéri-Lőw kényszerítőzés után Lőw a lesre játszó védők között kiugrott, és 14 m-ről, laposan a jobb sarokba gurított (5-2).
    73. perc: Vagner cselezgetett a baloldalon, beadását a védők röviden mentették, és Kunzo 15 m-ről a bal sarokba lőtt (6-2).
    84. perc: Vagner a 16-os jobboldali sarkáról keresztbe ívelt, Dvéri átlépte a labdát, az érkező Medgyesi 13 m-ről a bal alsó sarokba helyezett (7-2).

A lila-fehérek ilyen arányban is megérdemelten nyertek a rendkívül szétesően játszó, gyermeteg védelmi hibák sorozatát elkövető Kispesttel szemben.