Budapesti Vasas SC - NABI Kaposvári Rákóczi FC 2 : 1 18:00

játékvezető: 2 (1 szavazat)

hangulat: 2 (1 szavazat)

1...5

2017.03.12, 12:51
    Budapest, 2005. március 12., szombat (MTI) - Már a 8. másodpercben gólt szerzett, s végül 2-1-re nyert a Vasas az 54. perctől emberhátrányban játszó Kaposvár ellen a labdarúgó-bajnokság tavaszi nyitányán.
    Arany Ászok Liga, 16. forduló:

Vasas - NABI-Kaposvári Rákóczi FC 2-1 (1-0)
    Illovszky Rudolf Stadion, 2000 néző, v.: Megyebíró
    g: Gyánó (1.), Waltner (70.), illetve Zahorecz (87., 11-esből)
    piros lap: Andruskó (54.)
    sárga lap: Gaál (25.), Szanyó (30.) Waltner (35.), Kovrig (53.)illetve Balajcza (16.), Andruskó (42.), Finta (52.)

Vasas:
    Posza - Molnár Z., Janjic, Kiss Gy., Gaál - Gyánó (Weitner 65.), Kovrig (Vass 85.), Szanyó, Rósa H. - Horváth P., Waltner (Plókai 91.)

NABI-Kaposvári Rákóczi FC:
    Balajcza - Finta, Zahorecz, Nagypál (Hegedűs 81.), Petrók - Máté P., Bank, Andruskó, Tóth B. (Farkas 71.) - Zsolnai (Horváth R. 68.), Kardos

I. félidő:
    1. perc: Kovrig a saját térfeléről parádésan indította a jobb oldalon kiugró Gyánót, aki néhány lépés után 15 m-ről a kifutó Balajcza mellett az üres maradt kapuba emelt (1-0).
    6. perc: Rósa 20 m-es lövését Balajcza középre, éppen Gyánó elé öklözte, de a csatár közeli fejesét nagy bravúrral kiütötte a kaposvári hálóőr.
    14. perc: Rósa bal oldali beadását Balajcza a középen álló Horváth elé ütötte, a csatár egy csel után 8 m-ről az üres kapu mellé lőtt.
    27. perc: egy hosszú felszabadító-rúgással Tóth B. ugrott ki középen, 18 m-ről lőtt, s Posza nagy bravúrral szögletre ütötte a labdát.
    40. perc: Kovrig 30 m-es lövését Balajcza nagy bravúrral ütötte a keresztléc fölé. A szögletet a vendégkapus Gyánó elé ejtette, s csatár 2 lépésről emelt fölé.

II. félidő:
    54. perc: Andruskó megütötte Szanyót, ezért azonnal piros lapot kapott.
    60. perc: Máté jobbról a középen kiugró Zsolnaihoz emelt, aki nagy helyzetben 14 m-ről a kimozduló Poszába lőtt.
    70. perc: Rósa remekül indította Szanyót, aki balról középre passzolt, s Waltner 8 m-ről a kapuba passzolt (2-0).
    87. perc: Molnár a 16-oson belül feleslegesen lerántotta Kardost, a 11-est Zahorecz a kapu jobb oldalába rúgta (2-1).

Remekül kezdett a télen megerősített hazai együttes, a 8. mp-ben a Zalaegerszegről visszatért Gyánó szerzett gólt, majd újabb nagy helyzetek adódtak a vendégek kapuja előtt. A félidőre közepére alábbhagyott a Vasas lendülete, a vendégcsapat is próbálkozott, de a szünetig már nem változott az eredmény.

A második játékrész elején Andruskó fegyelmezetlensége miatt gyorsan emberelőnybe került az Egervári-csapat, de ettől furcsa módon végképp kiegyenlített lett a mérkőzés. A félidő közepén egy szépen kijátszott Vasas-támadás végén a Zalaegerszegről igazolt másik hazai támadó, Waltner is betalált, s ezzel eldőlt a három pont sorsa.

A közepes teljesítményt nyújtó hazaiak megérdemelten győzték le az ötletesen futballozó vendégeket.