Zalaegerszegi TE - Békéscsabai Előre Spartacus SC 2 : 2 13:30

2020.07.03, 23:12 (szerk.: 2020.07.03, 23:14)
    Zalaegerszeg - Békéscsaba 2:2 (1:0)

Zalaegerszeg, 5000 néző. V: Kőrös
    ZTE: Bolemányi — Prokisch, Papp, Vörös, Filó, Gáspár (Vigh, a 60. percben), Madár, Tóth, Szabó, Kocsis, Bita. Edző: Szőcs János
    Békéscsaba: Tóth — Szűcs, Dobó, Láza, Lengyel, Ambrus, Kriskó, Kovács (Tímár, a 39. percben), Moós, Németh, Lukoviczki. Edző: Piller Sándor

21. perc: egy előrevágott labda Szabó válláról a kivetődő kapushoz pattant, a labda Tóth kezéből kicsúszott és az egerszegi Tóth közelről a hálóba gurított, 1:0.
    42. perc: Kocsis beadása átszállt a védők felett, a tiszta helyzetben álló Tóth lövése azonban a kapu fölött szállt el.
    50. perc: Bita az alapvonalról gurított vissza, Kocsis óriási lövése a kapufa mellett suhant ki.
    81. perc: szögletrúgás után Tóth kiütötte a labdát és így Vígh az 5-ös sarkáról a jobb sarokba lőtt. 2:0.
    82. perc: Kriskó középre küzdötte magát, 18 m-ről lőtt és a labda a kint álló Bolemányi fölött a felső léc alá vágódott, 2:1.
    83. perc: jobb oldali beadásból a szabadon hagyott Tímár az 5-ösről a hálóba pergette a labdát, 2:2.

Zuhogó esőben, mély talajú pályán, hatalmas iramú mérkőzést játszottak a csapatok. Végig a ZTE irányított és volt fölényben, de két gól után — a befejezés előtt néhány perccel — a békéscsabaiak jól kihasználták az egerszegi védelem két megingását, s egyenlíteni tudtak.
    Jó: Prokisch, Bita, Tóth, ill. Dobó, Moós, Kriskó.
    (Gondi Béla)

2. ZTE 17 10 5 2 34-14 25
    ...
    10. Békéscsaba 16 5 6 5 24-22

Népsport, 1972. november 29. (Arcanum DT)
    Pontszerzés - elsöprő hajrával:
    Zalaegerszegi TE - Bcs. Előre Spartacus 2:2 (1:0)

NB I/B-s labdarúgó-mérkőzés, Zalaegerszeg, 5000 néző. V: Körös (9)
    ZTE: Bolemányi (6) — Prokisch (8), Papp (6), Filó (7), Vörös (7) — Gáspár (6), Madár (7) — Tóth (8), Szabó (6), Kocsis (7), Bita (8). Edző: Szőcs János
    Előre Spartacus: Tóth M. (6) — Szűcs (8), Dobó (7), Lukoviczki (8) , Ambrus (8), Láza (8) — Lengyel (7), Moós (6), Kovács (4) — Kriskó (7), Németh (7). Edző: Piller Sándor
    Csere: Gáspár helyett Vígh (5) a 60. percben, ill. Kovács helyett Tímár (6) a 39. percben.

Hűvös, esős időben, a hótól megtakarított pályán került sor a mérkőzésre.
    A hazaiak, a lelkes B-közép buzdítása mellett már az első percekben hatalmas erővel támadtak. A vendégeknél a Dobó által irányított védőfal jól bírta a nagy nyomást.
    A 13. percben Bita éles beadását Tóth M. ujjheggyel tolta szögletre, utána Kocsis mellé lőtt. A 16. percben Vörös óriási, 30 méteres lövése suhant el a jobb kapufa mellett.
    Beszorult az Előre, a csatárok csak ritkán jutottak ellenfelük kapujához. Egy ilyen támadás során, a 18. percben majdnem gólt is szereztek. Kriskó beadását Németh kapásból lőtte rá, de a befutó Prokisch menteni tudott (a kapus már verve volt).
    Az ellentámadásból megszerezte a vezetést a ZTE. Szabó nem érte el Madár hosszú átadását, a csabai kapus kivetődött és a visszapattanó labdát Tóth a kapuba gurította, 1:0.(Kapushiba)
    A gól után petárda robbant a nézőtéren és a játékvezetőnek kellett közbeavatkozni.
    Ezután Vörös, majd Madár veszélyeztetett.
    A 25. percben Kovácstól kecsegtető helyzetben elpattant a labda.
    A 34. percben Filó remek beadását Tóth 8 méterről fölé vágta.

Szünet után is nagy lendülettel kezdett a hazai gárda. Látszott, igyekeznek mielőbb biztossá tenni a győzelmet.
    Bita beadását Kocsis fordulásból a felső lécre lőtte, majd Vörös bombája suhant el a kapu mellett.
    Gyors ellentámadás során Németh-Moós-Ambrus adogatás végén utóbbi az oldalhálóba lőtt.
    Az 50. percben a ZTE utolsó nagy helyzetét hagyta ki: Bita visszagurítását Kocsis közelről mellé lőtte.
    Alábbhagyott a zöld-fehérek támadókedve és a félidő közepétől változatosabb lett a játék.
    A 81. percben váratlanul növelte előnyét a ZTE. Bita szögletet Tóth M. Vígh elé ütötte, aki 10 méterről a jobb sarokba lőtt, 2:0.
    A középkezdés után Lengyelhez került a labda, ő Kriskóhoz játszott. A csatár kicselezte Pappot és 25 méterről ritkán látható nagy lövést küldött a jobb felső sarokba, 2:1.
    Még fel sem ocsúdott a ZTE, amikor Németh két védőt is kicselezve elviharzott a jobb szélen s belövését Tímár 8 méterről a léc alá vágta, 2:2.

A 84. percben Németh elcsípett egy rossz átadást, de előle Papp az utolsó pillanatban, önfeláldozóan mentett.

A mérkőzés végén nagy taps köszöntötte a levonuló csapatokat — ez az elismerés szólt a csabaiaknak is, akik pompás hajrát vágtak ki, és ezzel rendkívül értékes pontot szereztek az egerszegi oroszlánbarlangban.

Bírálat.
    Mindkét csapat végig nagy erőbedobással játszott.
    A ZTE ezúttal is igazolta, hogy kitűnő csapat. Az első félidőt szinte végig támadta, de a jól játszó Előre Spartacus-védelemmel nehezen boldogult csatársora.
    A csabaiak taktikája a biztonságos védekezés volt és a várhatóan fellazuló ZTE-védelem mellett a két gyors éknek, Kriskónak és Némethnek kellett zavart kelteni. Ez a mérkőzés során ritkán sikerült, de hogy végül is jó elképzelésnek bizonyult, ezt az eredmény is mutatja.