Dunaújvárosi Kohász SE - Békéscsabai Előre Spartacus SC 3 : 0 14:00

2020.07.25, 23:23
    Dunaújvárosi Kohász - Békéscsabai Előre Spartacus 3:0 (2:0)

Dunaújváros, 1000 néző. V: Müncz
    D. Kohász: Mohács — Formaggini, Fajt, Ruppert, Somogyvári, Somogyi, Csörgő (Harangi, a 79. percben), Szimacsek, Mártha, Dombóvári, Kovács. Edző: Németh Gyula
    B.-csaba: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel, Ambrus, Dobó, Imri, Moós (Timár, a 61. percben), Németh, Schneider (Kiss, a 79. percben). Edző: Piller Sándor

11. perc: Csörgő átadását Szimacsek fordulásból laposan lőtte, Tóth hárított.
    14. perc: Kovács szerzett meg a bal oldalon egy labdát, három csel után Dombóvári elé adott, aki estében a bal alsó sarokba lőtt, 1:0.
    20. perc: Somogyi előretört, mintegy 30 méternyire a csabai kaputól lövésre szánta el magát, a pattogós lövés a jobb alsó sarokban kötött ki, 2:0.
    37. perc: Németh, Imri, Lengyel akció végén Lengyel kivárt és Fajt fel tudott szabadítani.
    46. perc: Németh lövését Mohács ujjheggyel tolta a léc fölé.
    57. perc: Mártha remek labdáját Kovács beívelte, Dombóvári fejese a felső lécen csattant. A visszapattanó labdát Csörgő kapu fölé lőtte.
    82. perc: Dombóvári beívelt, Szimacsek ugrott fel fejelni, gólba tartó labdáját Kovács segítette a hálóba, 3:0.

Az első félidőben még kiegyenlített volt a játék, a vendégeknek két nagy egyenlítési alkalmuk volt.
    Szünet után a dunaújvárosiak átvették a játék irányítását s szinte egykapura játszottak.
    Jó: Fajt, Ruppert, Somogyi (a mezőny legjobbja), Mártha, Dombóvári, Kovács, ill. Láza, Dobó.
    (Harcsa Gábor)

4. Dunaújváros 11 6 3 2 15-8 15
    ...
    8. Békéscsaba 11 4 4 3 16-13 12

Népsport, 1971. október 18.
    Megérdemelt hazai győzelem
    Dunaújvárosi Kohász - Bcs. Előre Spartacus 3:0 (2:0)

Dunaújváros, 1000 néző. V: Müncz (8)
    Dunaújvárosi Kohász: Mohács (7) — Formaggini (7), Fajt (8), Somogyvári (7), Somogyi (8), Ruppert (7), Szimacsek (8), Csörgő (6), Dombóvári (8), Mártha (7), Kovács (7). Edző: Németh Gyula.
    Előre Spartacus: Tóth (4) — Kvasz (5), Láza (7), Szűcs (4), Lengyel (4), Ambrus (4), Dobó (7), Imri (4), Moós (4), Németh (5), Schneider (4). Edző: Piller Sándor
    Csere: Csörgő helyett Harangi (-) a 80. percben, ill. Moós helyett Tímár (-) a 61. percben, Schneider helyett Kiss (-) a 80. percben.
    Szögletarány 6:4 (5:3) a Dunaújváros javára.

Zászlócsere után mintegy negyedóráig tapogatózó játék folyt a pályán. Ezután a hazaiak lendültek támadásba.
    A 14. percben egy jobboldali Kohász-akció végén Kovács-Dombóvári volt a labda útja. Az összekötő estében, nehéz szögből a kapu bal oldalába bombázott. 1:0.
    Öt perccel később növelték előnyüket a hazaiak.
    Ismét jobb oldalon futott a támadás, a végén az előre lopakodó Somogyihoz került a labda. A középpályás mintegy 30 méterről lövésre szánta el magát és az erős, pattogós labda a meglepett, későn vetődő Tóth kapus mellett a háló jobb oldalába vágódott, 2:0.

A gyorsan elért két hazai gól nem törte le a csabaiakat és ellentámadásba lendültek.
    A 24. percben Imri addig cselezgetett a 16-oson, míg végül szerelték.
    Egy perccel később Ambrus-Schneider-Imri adogatás után az összekötő került gólhelyzetbe.
    Imri azonban úgy emelt az üres kapu felé, hogy a kifutó kapus ujjheggyel a léc fölé, szögletre ütötte a labdát (gólszerzési alkalom volt!).
    Közben a csabai csatár megsérült, de három perces ápolás után visszatért.
    A 30. percben Ambrus jó helyzetben a jobb alsó sarok mellé küldte a labdát.
    A 37. percben Németh-Imri-Lengyel összjáték után az utóbbi óriási gólhelyzetbe került, de kivárt és így Fajt fel tudott szabadítani.
    A 45. percben Németh közeli bombáját a kapus nagy reflexszel szögletre ütötte.

Lendületes Kohász-rohamok vezették be a második félidőt.
    A 47. percben Mártha 16 méteres hatalmas lövését Tóth majdnem „bevédte”.
    Az 57. percben Dombóvári közeli fejese a felső lécről levágódott és a befutó Csörgő nem sokkal lőtt a kapu fölé.
    Kirúgás után Németh Dobó labdájával elviharzott a jobbszélen. Az élesen belőtt labdát a kapus kiejtette, de nem volt a közelben csabai csatár, így odalett az újabb szépítési lehetőség.
    A 63. percben egy hazai akció után Mártha Lázával csapott össze. A csabai játékos a földön maradt, rövid ápolás után azonban elfoglalta helyét.
    A 75. percben Ruppert az oldalhálót találta el.
    A 79. percben Németh labdáját Imri kecsegtető helyzetben hibázta el.
    A 82. percben végképp megpecsételődött a vendégek sorsa. A kapujából messzire kifutó Tóth röviden szabadított fel, Dombóvári rácsapott a labdára és egyből középre emelt. Szimacsek a tömörülő védők és a kétségbeesetten visszafutó Tóth fölött a kapu jobboldalába fejelt, miközben a befutó Kovács még beljebb segítette a labdát, 3:0.
    Az utolsó percekben Németh futtából leadott, közeli lövését a kapus csak nehezen hárította.
    Jellemző kép a dunaújvárosi mérkőzésről. A hazai csatárok különösen szünet után rohamozták sokat a csabai kaput: itt például Kovács és Mártha harcol a labdáért Lázával (középen).
    (Fotó: Demény Gyula)

Ezen a találkozón nem várt nagyarányú hazai győzelem született.
    Pedig a vendéglátók meglehetősen tartottak a csabaiaktól, a kezdeti elfogódottság és a gyorsan elért két gól után azonban fokozatosan megjött játékkedvük és magabiztosan vezették támadásaikat. Bár az első félidő második részében a vendégeknek is akadt három óriási gólhelyzetük, de ezeket sajnos kihasználatlanul hagyták.
    Szünet után a hazaiak erősen feljavultak és erőtől duzzadó játékukkal megérdemelten jutottak a két bajnoki pont birtokába.
    A csabaiak - főleg szünet után - szétesően és kiábrándítóan játszottak.
    (Uhrin János)

Békés Megyei Népújság, 1971. október 19.

2. avatar: Longinus
    2018.03.22, 15:16
    DKSE: Mohács - Formaggini, Fajt, Ruppert, Somogyvári, - Somogyi, Mártha, Csörgő, - Szimacsek, Dombóvári, Kovács A.
    Békéscsaba: Tóth - Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel, - Ambrus, Dobó, Imri, - Moós (Timár), Németh, Schneider. Gólok: Dombóvári 14., Somogyi 20., Kovács A. 82. perc.képMártha harcol a labdáért Dobóval (7), a háttérben Dombóvári és Somogyvári. Kép: Dunaújvárosi Hírlap archívuma