Békéscsabai Előre Spartacus SC - Dorogi Bányász SC 0 : 1 15:00

2020.09.26, 14:52 (szerk.: 2020.09.26, 22:37)
    Dorogi Bányász - Békéscsabai Előre Spartacus 1:0 (0:0)

Békéscsaba, 7000 néző: V. Halász M.
    Dorog: Horváth M. - Aspirány, Tóth, Berecz, Lahó, Kiss, Peszeki, Virágh, Takács, Horváth P., Bartalos. Edző: Hári László
    Békéscsaba: Tasnádi - Kvasz, Láza, Szűcs, Ambrus, Dobó (Schneider, a szünetben), Tímár, Imri, Lengyel, Moós, Németh. Edző: Piller Sándor

18. perc: Németh a 16-oson belül kapta Lengyel átadását. Jármai partjelző lest jelzett, azután „levette” zászlaját, közben a csatárt buktatták. Moóshoz került a labda, akit Lahó gólhelyzetben felvágott. A játékvezető továbbot intett.
    60. perc: Horváth M. gyors egymásutánban három óriási lövést hárított parádésan.
    65. perc: az Ambrus ellen szabálytalankodó Peszekit a játékvezető kiállította.
    88. perc: Berecz partdobásával Virágh elhúzott a bal szélen. Átjátszotta Kvaszt, majd beadása Láza mellett a nagy lendülettel érkező Horváth P. elé került, aki mintegy 7 m-ről éles szögből a kapu jobb oldalába bombázott, 1:0.

A Bányász szervezetten védekezett, előretolt csatárai harcos felfogásban, gólratörően játszottak. A meglepő győzelmük teljesen megérdemelt.
    Jó: Horváth M. (a mezőny legjobbja), Tóth, Lahó, Horváth F., Bartalos, ill. Szűcs, Németh.
    (Machalek István)

3. Dorog 8 4 3 1 12-5 11
    ...
    7. Békéscsaba 8 4 2 2 12-6 10

Népsport, 1971. szeptember 27. (Arcanum DT)
    Hideg zuhany - hazai pályán:
    Dorogi Bányász - Bcs. Előre Spartacus 1:0 (0:0)

Békéscsaba, Kórház u. 7000 néző. V: Halász (3)
    Dorog: Horváth M. (9) - Aspirány (7), Tóth (8), Berecz (7), Lahó (8), Kiss (6), Peszeki (1), Virágh (7), Takács (7), Horváth P. (8), Bartalos (8). Edző: Hári László
    Előre Sp.: Tasnády (5) - Kvasz (4), Láza (4), Szűcs (5), Dobó (4), Ambrus (4), Tímár (3), Imri (3), Moós (3), Lengyel (4), Németh (5). Edző: Piller Sándor
    Csere: Dobó helyett Schneider (3) a szünetben.
    Kiállítva: Peszeki a 65. percben.
    Szögletarány: 7:2 (4:2) a Bcs. Előre javára.

Zászlócsere után a vendégek léptek fel támadólag.
    A 4. perc végén Virágh lábáról gólhelyzetben leperdült a labda. Röviddel utána ismét a középcsatár veszélyeztette Tasnády kapuját.
    Az ellentámadás során Timár fejese a felső léc fölött hullott a háló mögé, majd Imri vétette el a labdáit kecsegtető helyzetben.
    képA Dorogi Bányász kapuja előtt Tímár magasra ugrik, de fejese néhány pillanat múlva elszáll a kapu fölött.

A 10. percben Lengyel lövése alig kerülte el a jobb felső sarkot.
    Ezután két jónak ígérkező csabai támadás lesen akadt el.
    A 18. percben Németh kapott labdát a dorogi 16-oson belül. Jármai partjelző felemelte zászlaját, majd „lekapta” azt. Németh az alapvonal felé cselezett, majd visszagurított Moóshoz. Közben Berecz betartott, Németh földre esett. A labda Moóshoz került, aki kapura fordult. A lövés előtt Lahó felvágta a csatárt. Vitathatatlan 11-es! Halász azonban továbbot intett.
    A 23. percben Szűcs mentett fejjel, majd Peszeki a baloldali léc külső lapját találta el.
    A 25. percben Németh elől Horváth bátor kivetődéssel hárított.
    A 44. percben előbb Tímár, majd Moós fejesei tévesztettek célt.

A második játékrészt hazai támadások vezették be.
    Az 50. percben Tímár labdáját Németh egyből lőtte, a kapus azonban résen volt.
    Az 53. percben Németh távoli lövését Horváth M. a levegőben úszva jobbra tenyerelte. Tímár ott termett, de éles lövése elsuhant a jobb alsó sarok mellett.
    Az 55. percben Schneider ravaszul ejtett szabadrúgását a vendégek kapuvédője a bal felső sarokból ütötte szögletre.
    A 60. percben Tímár csukafejesét, majd Ambrus jobb alsó sarokba tartó labdáját ütötte ki Horváth M. Még ebben a percben Schneider bombázott kapura, a labda azonban a földön fekvő kapusról vágódott szögletre.
    A 65. percben Peszeki Ambrus után rúgott, a játékvezető kiállította a dorogi csatárt.
    Egy perccel később Ambrus Lahót „terítette” le.
    Ezután három esetben is lesre futottak a hazai csatárok.
    A 78. percben Berecz partdobásával Virágh iramodott meg a bal szélen. Átjátszotta Kvaszt, majd középre adott, majd beadása Láza mellett a nagy lendülettel érkező Horváth P. elé került, aki éles szögből, mintegy 8 m-ről a kapu jobb oldalába bombázott, 1:0.
    Újrakezdés után Lengyel szabadrúgása pontosan Horváth M. kezébe hullott.
    Az ellentámadás során Bartalos nagy vágta után a léc fölé küldte a labdát. Az egyéni alakítást megtapsolta a közönség!

A múlt heti győzelem, a hétközi zrenjanini döntetlen után biztos győzelmet várt csapatától a hazai közönség, ami - köztudottan - újabb lépést jelentett volna előre a bajnoki tabellán! A siker azonban elmaradt és ennek több oka volt.
    Az Előre Spartacus játékosok nagy igyekezete - éppen a nagy tét miatt - görcsös erőlködéssé vált. A hazaiak nem találták meg a dorogi lestaktika, az időnkénti szoros emberfogás ellenszerét, s a meg nem adott 11-es miatt - főként a csatárok - egyre idegesebbé váltak. A lelkes bányász-csapat mindezt kihasználta. Gyors csatárai sok veszélyes támadást vezettek, védelmük önfeláldozóan rombolt, s ráadásul kapusuk, aki a mezőny legjobbja volt, mint ilyenkor lenni szokott - a szerencsével sem állt hadilábon.
    Összefoglalva: a lelkes vendégek dicséretére szolgáljon, hogy Peszeki kiállítása után is bátran kitámadtak, s gólt lőttek! Ez a tény mindenképpen tanulságul kell, hogy szolgáljon a hazaiak számára!