Dunaújvárosi Kohász SE - Békéscsabai Előre Spartacus SC 1 : 1 16:00

2019.12.17, 20:19
    Dunaújváros- Békéscsaba 1:1 (1:1)

Dunaújváros, 1500 néző. V: Hámori.
    Dunaújváros: Németh Gy. — Formaggini, Fajt, Kerekes, Pajzs, Varga, Bartók, Szabó, Székely, Somogyi (Bárányos, a szünetben), Németh A. Edző: Palicskó Tibor.
    Békéscsaba: Tasnádi — Dobó, Láza, Paróczai, Kerekes, Vágási, Zielbauer, Moós, Dávid (Zsíros, a 77. percben), Németh, Királyvári. Edző: Babolcsay György.

9. perc: Királyvári jó ütemben ugrott ki, de hosszan szöktette magát, s lövése után a léc mellé vágódott a labda.
    17. perc: Németh A. elhúzott Dobó mellett, az alapvonalról élesen belőtte a labdát, amely a hátrafutó Láza combjáról a kapura perdült. A menteni akaró Vágási már csak a hálóba tudta segíteni. 1:0, öngól.
    20. perc: Formaggini és Fajt egymást zavarta, Németh elvitte közöttük a labdát, de közelről mellé lőtt.
    27- perc: Bartók átjátszotta Dávidot, beadását Székely Somogyihoz továbbította, akinek lövését nehezen védte Tasnádi.
    29. perc: Szabó rossz átadását Királyvári elcsípte, majd nagy vágta után a védők „dísz- kísérete” mellett a jobb alsó sarokba lőtt, 1:1.
    65. perc: Németh Attilát a csabai védők felvágták. Németh, felállva, Dávidba rúgott, a játékvezető a dunaújvárosi fiút kiállította.
    81. perc: Bartók beadását az előrehúzódó Varga 2 méterről a jó ütemben vetődő Tasnádi kezébe fejelte.
    88. percben Bartókot a kaputól mintegy 20 méterre dancsolták. Kerekes lapos szabadrúgását Tasnádi a gólvonalon elcsípte.

Jó iramú, küzdelmes mérkőzés. A Dunaújváros a kiállítás után 10 emberrel játszva is többet kezdeményezett, a csabaiaknak azonban így is sikerült egy pontot hazavinniük.
    Jó: Németh Gy., Formaggini, Székely, ill. Láza, Moós, Dávid.
    (Markó Lajos)

4. Békéscsaba 27 12 9 6 29-22 33
    ...
    5. Dunaújváros 27 10 9 8 41-36 29

Népsport, 1974. április 29.

2. avatar: bbsz
    2019.12.17, 20:10 (szerk.: 2022.01.21, 22:48)
    D. Kohász - Bcs. Előre Sp. 1-1 (1-1)

NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, Dunaújváros, 1500 néző
    V: Hámori (8)
    D. Kohász: Németh Gy.(6) — Formaggini (7), Fajt (7), Kerekes Gy. (6), Pajzs (6), Varga (6), Bartók (6), Szabó (7), Székely (6), Somogyi (5), Németh A. (1). Edző: Palicskó Tibor
    Békéscsaba: Tasnádi (7) — Dobó (7) , Láza (8), Paróczai (6), Kerekes (8), Vágási (7), Zielbauer (7), Moós (7), Dávid (7), Németh (7), Királyvári (6). Edző: Babolcsay György.
    Csere: Somogyi helyett Bárányos (5), a 46. percben, Dávid helyett Zsíros (—), a 77. percben,

A széllel szemben játszó Előre Spartacus az első negyedórában két alkalommal is veszélyeztetett.
    A 9. percben Királyvári lövése, majd a 14. percben Láza bombája csúszott el a jobb kapufa mellett.
    A 17. percben Dobó hátrált Németh A. elől, a 16-os vonalánál megtámadta a szélsőt, Németh A. azonban elhúzott. Beadására Tasnádi felvetődött, Láza azonban hamarabb érte el a labdát, de rosszul találta el. A labda felpörgött, az üres kapu felé szállt, amikor Vágási menteni próbált. Balszerencséjére lábáról a „pöttyös” a kapufára, onnan a hálóba perdült, 1-0.
    A gól nem törte le a csabaiakat, Moós, majd Németh Lajos lövései veszélyeztették Németh Gy. kapuját.
    A 29. percben Zielbauer elcsípte Szabó átadását. A hazai védők közül csak Fajt tartózkodott hátul — Királyvárival, Némethtel és Zielbauerrel szemben. Zielbauer átjátszotta Fajtot, majd a hosszú sarokba vágta a labdát. 1-1.
    Ezután a Békéscsaba átvette a játék irányítását, sorra vezette remek akcióit, fölényét két szögletrúgás is jelezte.

A szünet a dunaújvárosiaknak kedvezett, mert az újrakezdés után — Bárányos révén — támadásba lendült a Kohász. A hazaiak egymás után három szögletet érték el, de a lila-fehér védelem jól állt a lábán.
    A 68. percben, egy szögletrúgás utáni tömörülésnél Németh A. dulakodni kezdett a békéscsabai védőkkel, majd megrúgta Dávidot. Hámori kiállította a Kohász szélsőjét.
    Nem sokkal később Bárányos — aki két perc alatt háromszor is szabálytalankodott — figyelmeztetésben részesült.
    A hajrában nagy erővel támadott az Előre Spartacus, a támadósor össze is hozott három-négy helyzetet, de azokat nem tudta értékesíteni.

Küzdelmes, jó iramú mérkőzésen nem sok hiányzott ahhoz, hogy az Előre Spartacus két pontot szerezzen. Sajnos, a helyzetek közül csak egyet sikerült kihasználni. A hazai csapat gólja szerencsés körülmények között született meg.
    Érdemes megemlíteni Tasnádi szavalt.
    Ezt mondta a kitűnő kapuvédő: — Nem jól jött nekünk a szünet, mert előtte már „vágányon” voltunk.
    Valóban így történt, mert az első félidő utolsó negyedórájában — szél ellen — nagy erővel támadott a csabai csapat és levegőben lógott a második lila-fehér gól!
    Végeredményben a döntetlen eredmény igen értékes. Az együttest Dunaújvárosba kísérő csabai szurkolók — buzdításukkal — sokat tettek a pontszerzésért. Az együttes tagjai és a vezetők ezúton köszönik meg a szurkolók támogatását!