Ózdi Kohász SE - Békéscsabai Előre Spartacus SC 1 : 0 11:00

2023.01.08, 23:23 (szerk.: 2023.01.08, 23:24)
    Ózdi Kohász - Békéscsabai Előre 1:0 (1:0)

Ózd, 3500 néző
    V: Bodon
    Ózd: Csank — Göböly, Murányi, Mohai, Várallyai, Abuczki, Bozó, Szendrei, Egri (Széles az 57. p.), Fükő, Váradi. Edző: Dobó Zoltán.
    Békéscsaba: Tóth M. -Kvasz, Tokaji, Lázár, Lengyel, Ambrus, Tóth Cs., (Frankó a 78. p.), Moós, turai, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.

35. perc: Bozó éles bombáját Tóth M. kiütötte, de Fükő közeli lövésével szemben már tehetetlen volt, 1:0.
    37. perc: majdnem megismétlődött az előbbi helyzet, de a labda a kapusról szögletre pattant.
    50. perc: Fükő elől Tóth M. kifutva, lábbal mentett.
    55. perc: Moós egyenlíthetett volna, de rosszul találta el a labdát és az messze a kapu mellé szállt.
    80. perc: Váradi közeli, nagyerejű lövésébe Ambrus a gólvonalon belevetődött (két percig ápolták).
    83. perc: Fükő ragyogóan tört ki a védők közül, a kifutó kapus mellett középre gurított, de Szendrei öt méterről a felső lécre lőtte a labdát.

Többnyire az Ózd rohamozott, de a vendégek szórványos támadásai is veszélyesek voltak. A nézők igazán nem tudtak felmelegedni, a játék ugyanis meglehetősen alacsony, színvonalon mozgott. Mindkét részről sok volt a rossz átadás.
    Fordulás után sem javult a színvonal, a csatárok mindkét oldalon sokat ügyetlenkedtek.
    A Békéscsaba időnként ötletesebben játszott, helyzeteik alapján azonban a hazaiak rászolgáltak a győzelemre.

Jó: Csank, Machai, Fükő, ill., Tóth M., Tokaji, Németh.

5. Ózd 6 3 - 3 10:8 6
    6-7. Békéscsaba 6 3 - 3 8:8 6

Népsport, 1970. április 13. (Arcanum DT)
    Ózdi Kohász - Bcs. Előre 1:0 (1:0)

Ózd, 1000 néző
    V: Bodon
    Ózd: Csank — Göböly, Murányi, Mohai, Várllyai, Abuczki, Bozó, Szendrei, Egri, Fükő, Váradi. Edző: Dobó Zoltán.
    Előre: Tóth M. — Kvasz, Tolnai, Láza, Lengyel, Ambrus, Tóth Cs., Moós, Imri, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.
    Csere: Az 57. percben Egri helyett Széles, a 78. percben Tóth Cs. helyett Frankó.

Veszélyesen kezdett a hazai csapat, majd a 12. percben Németh szabadrúgását öklözte szögletre Csank.
    Fokozatosan lendült támadásba az Előre. Németh két lövése okozott izgalmat.
    Csabai támadások közepette a 35. percben Váradi beadását Tóth M. rosszul ütötte ki, a védők csak röviden szabadítottak fel, s Fükő a lábak között élesen a bal sarokba lőtt, 1:0.
    Az ellentámadás során Tóth Cs. hibázott jó helyzetben.
    Fordulás után Ambrus lövését tolta szögletre Csank. A beívelt labdát Moós alig lőtte mellé. Az Előre támadott, az Ózd kétségbeesetten védekezett.
    A 67. percben Imri tiszta gólhelyzetben fölé bombázott.
    Állandóan a vendégek térfelén folyt a játék, de a csabai átadások, lövések pontatlanok voltak, így az Előre nem tudott egyenlíteni.
    A 76. percben Váradi gólba tartó labdáját Tolnai mentette, majd az utolsó pillanatokban már sakk-matt volt a csabai védelem, de Szendrei üres kapu fölé emelt.

Bírálat
    Alacsony színvonalú, közepes iramú mérkőzésen többet támadtak a csabaiak, de a csatárok sorra elkapkodták helyzeteiket.
    A hazai csapat meglehetősen mérsékelt teljesítményével így győzni tudott. A döntetlen igazságosabb lett volna.