BVSC - Békéscsabai Előre Spartacus SC 2 : 0 17:00

2020.11.14, 20:39 (szerk.: 2020.11.14, 20:50)
    BVSC - Békéscsabai Előre Spartacus 2:0 (1:0)

Szőnyi út, 400 néző. V:Tóth József
    BVSC: Németh - B. Nagy, Kovács, Jávorka, Bodonczi (Kollár, a 10. percben), Binder, Nagy I., Bazsánt, Molnár, Tóth F. (Matulai, a szünetben), Kaszás. Edző: Marosvári Béla
    B.-csaba: Tóth M. - Zsíros, Láza, Szűcs, Lengyel, Ambrus (Tóth Cs., a 10. percben), Dobó, Németh L., Moós, Imri, Schneider. Edző: Piller Sándor

8. perc: Nagy I. 16 m-es lövése egy védőn irányt változtatva a kapufát találta el.
    34. perc: Kaszás kitűnő átadását Molnár, 6 m-re a kaputól, elügyetlenkedte.
    45. perc: a ragyogó cselekkel elfutó Kaszást a 16-oson belül Zsíros felvágta, 11-es! A büntetőt Nagy I. értékesítette, 1:0.
    48. perc: Kaszás ismét ellenállhatatlanul futott el és a kifutó kapus mellett a bal alsó sarokba gurított, 2:0.
    60. perc: Matulai 22 m-es szabadrúgása után a labda a kapufán csattant.
    69. perc: Németh L. lövését a védők a gólvonalról vágták ki.
    72. perc: 1 percen belül Bazsánt, majd pedig Matulai hagyott ki hatalmas helyzetet.

A BVSC számos helyzetet dolgozott ki, ezekből azonban a nagyon közepesen játszó ellenfelével szemben csak kettőt tudott értékesíteni.
    Jó: Németh, Kovács, Kaszás, ill. Láza, Szűcs, Dobó.
    (Bursi Gábor)

6. Békéscsaba 32 13 9 10 38-33 41
    ...
    16. BVSC 32 10 9 13 40-48 30
    Az utolsó oszlopban a szerzett pontok és a jutalompontok együtt szerepelnek.

Népsport, 1971. június 14. (Arcanum DT)
    Kiábrándító játék
    BVSC - Bcs. Előre Spartacus 2:0 (1:0)

Budapest, Szőnyi út, 400 néző. V: Tóth J.
    BVSC: Németh (8) - B. Nagy (6), Kovács (6), Jávorka (6), Bodonczi (-), Binder (7), Nagy I. (7), Bazsánt (7), Molnár (8), Tóth F. (6), Kaszás (8). Edző: Marosvári Béla
    Bcs. Előre Sp.: Tóth M. (6) - Zsíros (5) , Láza (7), Szűcs (7), Lengyel (6), Ambrus (-), Dobó (7), Németh L. (5), Moós (6), Imri (5), Schneider (6). Edző: Piller Sándor
    Csere: Bodonczi helyett Kollár (7) a 10. percben, Bazsánt helyett Matulai (8) a szünetben, ill. Ambrus helyett Tóth Cs. (5) a 10. percben.

Lanyha iramban kezdődött a játék.
    A 4. percben Ambrus összecsapott Bodonczival, mindketten a földön maradtak. Ötperces ápolás után a játékosok végleg elhagyták a pályát.
    Ezután a hazaiak lendültek támadásba.
    A 9. percben Molnár lövése Lázáról irányt változtatva a bal kapufáról vágódott ki.
    A 12. percben egy villámgyors csabai támadás végén Lengyel ívelt a kapu elé. Binder rosszul találta el a labdát és Imri közeli lövése a kapusról kiperdült!
    Feltűnő volt, hogy mindkét oldalon sok volt a pontatlan átadás.
    A 30. percben Molnár elfutott, de azután gyatrán a léc fölé perdített.
    Egy perccel később Bazsánt lövését csípte el Tóth M.
    Az ellentámadás során Moós alig lőtt a jobboldali léc fölé.
    Zsíros távoli bombáját a kapus kiöklözte.
    A 41. percben Németh iramodott meg, ügyesen szöktette magát, de tiszta helyzetben a bal kapufa mellé bombázott.
    Imri cselezgetés közben megcsúszott, s oda lett a helyzet.
    A 43. percben Kaszás becselezte magát a 16-oson belülre, Zsíros becsúszással mentett, közben a csatár elesett. Erre a játékvezető a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Nagy értékesítette, 1:0
    Még Németh került gólhelyzetbe, de az utolsó percben elrúgták a labdát.

Fővárosi rohamok vezették be a második játékrészt.
    Az 50. percben Kaszás a kimozduló Tóth M. mellett a kapu bal alsó sarkába bombázott, 2:0.
    Az 57. percben már verve volt az egész csabai védelem, Molnár lövése azonban a bal kapufa mellett surrant ki.
    A 60. percben Matulai 20 méteres bomba szabadrúgása a felső lécről vágódott ki.
    Az ellentámadás sorám Imri addig cselezgetett, míg elvették tőle a labdát!
    A 65. percben a kitörő Imrit B. Nagy a földre rántotta.
    A 70. percben Németh hálóba tartó labdáját Kovács a gólvonalról szögletre vágta.
    A másik oldalon Matulai éles lövését Tóth M. csak másodszorra kaparintotta meg.
    Egy perccel később Matulai két óriási gólhelyzetet hagyott ki.
    A 75. percben Láza nagy lövését a kapus bravúrosan szögletre ütötte, majd Imri bombája a kapu fölé szállt.
    Az ellentámadás során Nagy az üres kapu mellé gurított.
    Az utolsó percekben erősen rohamozott a csabai együttes.
    Imri 11-es pontról leadott lövését a kapus szögletre hárította. Három eredménytelen csabai szöglettel ért véget a mérkőzés.

A kiesésre álló vasutas együttes nagy lelkesedéssel vetette magát a küzdelembe. Idegességükben azonban sok volt a pontatlan átadás, s ezért nem tudtak kellően kibontakozni.
    Fordulás után Matulai beállításával már folyamatosabban játszottak. Több tiszta gólhelyzetet dolgoztak ki, de ezeket sorra elügyetlenkedték.
    A csabai gárdára a múlt heti kitűnő játék után rá sem lehetett ismerni. Fáradtan, bágyadtan mozogtak, játékuk kiábrándító volt. A gólhelyzetek kihasználásával ők is adósak maradtak.
    Végeredményben az alacsony színvonalú és közepes iramú mérkőzésen a lelkesen játszó vasutas csapat rászolgált a győzelemre.