Rákospalotai EAC - Borsodi Volán SE 1 : 0 17:00

REAC-Borsod Volán 1-0 (1-0)
    Széchenyi tér, Budai II László-stadion, 300 néző. Vezette: Tóth S. (Bába, dr. Hegyi)
    REAC: Cser - Takács B., Balogh, Gelbmann, Virág - Szőcs (Lengyel, 81.), Bélteki (Veress, 75.), Takács S., Doma - Karászi, Podhorszky. Edző: Kiss László
    BORSOD VOLÁN: Grolmusz - Agárdi (Sipos, 75.), Kundrák, Balázs - Drótos, Nyeste, Szabó V. (Dobos, 60.) Simkó, Szaniszló - Koszta, Hanyecz (Lója, 60.). Edző: Balázs András
    GÓLSZERZŐ: Podhorszky a 41. percben, Doma beadását követően tíz méterről óriási erővel, kapásból a léc alá lőtt (1-0)
    SÁRGA LAP: Balázs (felvágta Karászit) a 15., Gelbmann (utánrúgásért) a 61. percben.
    Küzdelmes, változatos játékot hozott a találkozó. A rákospalotaiak az első 45 percben nagy elánnal támadtak, gondosan szervezték akcióikat. Sűrűn jelentek meg ellenfelük kapuja előtt, de 40 percig nem voltak elég higgadtak a kapu előtt. A borsodiak elszántan védekeztek, kapura azonban ekkor csekély veszélyt jelentettek. A félidő befejezése előtt négy perccel a hazaiak „szépségdíjas” góllal vezetést szereztek. Szünet után változott a mérkőzés képe. A vendégek jóval aktívabbak lettek, s több lehetőségük volt az egyenlítésre.
    Jó: Cser, Szőcs, Takács S., Karászi ill. Kundrák, Simkó, Szaniszló.
    Kiss László: - A játékosaim állták a szavukat: a találkozó előtt ugyanis megígérték nekem, hogy győznek...
    Balázs András: - A második félidőben fölényben játszottunk, több helyzetünk is volt, de gól nélkül nem lehet sikert elérni.

Forrás: Nemzeti Sport, 1998-05-25